Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

BMW iNext: poodhalení chystaného konceptu budoucnosti

  |  Luboš Srb  |  1 komentář

BMW patří na poli elektrifikace mezi přední hráče, nicméně v příštích letech to chce v tomto směru rozjet ještě více.

Automobilka začala lákat na koncept elektromobilu BMW iNext, který ukáže veřejnosti již během září. A s produkční verzí by měla přijít v roce 2021.

iNext prý bude pro německé BMW velmi důležitým autem. Má se jednat o přímou konkurenci pro elektromobil Tesla Model 3, z čehož mimo jiné vyplývá, že půjde o sedan s cenou nejspíše taktéž někde kolem 35 tisíc dolarů, tedy za nejméně vybavenou variantu. Naopak u nejvyšší by neměly chybět ani např. prvky pro autonomní řízení.


Šéf prodeje a marketingu v BMW si před rokem rýpl do Tesly, že nebude schopná takové auto vyrábět. Nicméně nyní očividně změnil názor a říká, že iNext bude reálným soupeřem. Pro BMW má být chystaný elektromobil dokonce středobodem všech elektrických vozů příštích let, ačkoliv ještě minimálně další dvě elektroauta chystá po boku tohoto konceptu.

Prozatím bohužel neznáme žádné technické specifikace, ale v nejbližší době by se to mělo změnit.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ivo Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Ivo
Ivo

Elektrická auta mají především nahradit ta se spalovacími motory, s nimiž jezdí lidé denně do zaměstnání v průměru 28 km tam a zpět. Na trhu takové elektricky poháněné auto, jako je například Škoda Citigo, za cca 320 tisíc Kč není. VW iUp za téměř 700 tisíc? A tohle? To je úlet jako hrom!!!

Mobilní zobrazení