Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Automobilky říkají, že o elektromobily není zájem. Zákazníci tvrdí opak

  |  Luboš Srb  |  1 komentář

Nezisková organizace Consumer Reports přinesla výsledky nejnovější ankety, podle které mají zákazníci o elektromobily ve skutečnosti větší zájem, než se snaží automobilky lidem namluvit.

Tip: Jdeme dohnat svět v elektromobilitě? Češi mají čekat zlom v příštím roce

Consumer Reports zjistil, že zájem o elektrické vozy projevilo celkem 63 % Američanů, kteří plánují pořídit nové či ojeté auto v příštích dvou letech, přičemž 31 % by o nákupu elektromobilu uvažovalo při pořizování příštího auta, 27 % by uvažovalo možná za určitých podmínek a 5 % rozhodně plánuje pořízení elektromobilu coby příštího vozu. Vypadá to tedy, že o elektroauta zájem je, co říkáte?

„Výrobci automobilů a prodejci vynaložili malé úsilí na prodej elektrických vozů v USA, a přesto tento průzkum ukazuje, že o ně mají Američané velký zájem,“ říká Shannon Baker-Branstetter, manažerka automobilů a energetické politiky. „O elektromobily mají zájem zákazníci z celého ekonomického spektra, ale výrobci automobilů a prodejci neposkytují spotřebitelům dostatek informací a možností výběru, aby tuto poptávku uspokojili.“

Dle zjištění Consumer Reports to dále vypadá, že elektromobily nejsou jen pro bohaté spotřebitele. 39 % dotázaných, kteří zvažují pořízení elektrického vozu coby příštího auta, vydělává více než 100 tisíc dolarů ročně, ale je zde také 39 % respondentů, kteří vydělávají mezi 50 až 99 999 dolary ročně, a dokonce 31 % je zde těch, kteří mají roční příjem pod 50 tisíc dolarů. Skladba zákazníků je tedy z pohledu cenových skupin velmi pestrá. V anketě bylo také zjištěno, že pořízení elektromobilu zvažuje 42 % dotázaných, kteří jsou jiné barvy pleti.

Consumer Reports dále uvádí, že podle 72 % respondentů by automobilky měly nabízet více modelů elektrických vozů, včetně SUV, pickupů a minivanů. O jedno procento více dotázaných (73 %) si pak myslí, že při větším využívání elektromobilů dojde ke snížení spotřeby oleje. A že dojde ke snížení znečištění, si pak myslí 72 % dotázaných. 65 % pak říká, že elektromobily pomohou spotřebitelům ušetřit peníze za palivo a údržbu. Podrobné výsledky ankety najdete na stránkách neziskovky.

Do ankety od Consumer Reports se zapojilo 1 659 Američanů, kteří si chtějí v příštích dvou letech pořídit nové či ojeté auto.

zdroj: Consumer Reports

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Čím to, že nejsem překvapen? :-)

Mobilní zobrazení