Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Akcie Tesly trhají rekordy. Poprvé překonaly hranici 500 dolarů, očekává se cena přes 600 dolarů

  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Akcie Tesly jsou na novém historickém maximu a každou minutu trhají další a další rekord.

TIP: Tesla se stala hodnotnější firmou než GM a Ford dohromady

Za poslední 3 měsíce vzrostla cena akcií Tesly více než dvakrát, čímž překonala v hodnotě konkurenční automobilky GM a Ford dohromady, stala se nejhodnotnější americkou automobilkou.

Aktuálně směřuje Tesla k dalším rekordům, když dnes přišla se svou velmi pozitivní prognózou investiční společnost Oppenheimer, která zvýšila předpoklad ceny z dosavadních 385 rovnou na 612 dolarů za akcii. To okamžitě vyvolalo bouři na Wall Street a výsledkem bylo překonání hranice 500 dolarů za akcii, přičemž aktálně už je cena na více než 517 dolarech a stále roste.

Analytik Colin Rusch z uvedené investiční společnosti věří, že Tesla dosáhla „kritického měřítka“, aby podpořila pozitivní cash flow i se svými růstovými ambicemi. Rovněž věří, že Tesla má oproti konkurenci několik „klíčových výhod“, pokud jde o design elektromotorů, bateriové technologie a další.

Mimo jiné také uznává, že snaha Tesly o rychlejší elektrifikaci je „existenční hrozbou pro dopravní společnosti“, nebo řekněme tradiční automobilky. Ty zpomalují růst a například v Německu se loni vyrobilo nejméně aut za posledních 23 let. Po vozech klesá poptávka a odvětví stojí před mnoha výzvami. Tesla je označována za černou ovci celého automobilového průmyslu, ačkoliv aktuálně je brána spíše jako technologická firma.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HatersGonnaHateAleš Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Aleš
Aleš

prosím co je to za obchodní systém na obrázku?

HatersGonnaHate
HatersGonnaHate

Google – napište si do Google vyhledávače “Tesla stock” a jako první vyjede toto okno.

Mobilní zobrazení