Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Značka Atlis odhalila elektrický pickup s dojezdem 800 km

  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze

Vypadá to, že nedávno představený Rivian R1T by mohl mít docela slušnou konkurenci – stejně tak neznámá značka Atlis totiž představila elektrický pickup XT s dojezdem 500 mil (800 km).

Atlis Motor Vehicle je v automobilovém průmyslu nové jméno, o kterém ještě v budoucnu nejspíš uslyšíme. Kromě slušného dojezdu jejich nový elektrický pickup zvládá utáhnout na tažném zařízení skoro 16 tun (sic!), a na korbě uveze skoro 2,3 tuny.

Atlis XT je koncipován jako plnohodnotný elektrický pickup, který dokáže konkurovat obřím truckům se spalovacím motorem typu Ford F, které jsou ve Spojených státech velice oblíbené. Ostatně elektrický pohon u obrovského pickupu je sice zajímavá alternativa, ale o nějaké snaze o ekologii už zde pravděpodobně nemůže být řeč.

Na rozdíl od modelu značky Rivian si v tomto případě budete moci vybrat ze dvou délek korby, a to od dvou metrů do 2,4 metru.

Výrobce uvádí, že novinku do plna nabijete za 15 minut. A pokud jde o výkon, z nuly na sto to rozjedete za pět vteřin. Luxusně působící interiér pojme šest pasažérů. Novinka by měla být k dispozici někdy v roce 2020, ovšem o dostupnosti v Evropě ani ceně toho zatím moc nevíme.

Zdroj: Insideevs

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení