Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Ve Vídni přibude do konce roku 550 dobíjecích stanic

  |  Jakub Mokříš  |  10 komentářů

Město na Dunaji, proslulé Sacher dortem, řízkem, operou a kdoví čím vším ještě, bude dost možná zanedlouho oblíbené i mezi elektromotoristy.

V samotném hlavním městě Rakouska jich bylo k poslednímu dni roku 2018 registrováno 3 233. To na město o 1 840 000 obyvatelích není zase tak moc. Na druhou stranu, poptávka po elektromobilech neustále stoupá a městský energetický podnik Wien Energie chce být připraven.

Do konce roku 2020 je v plánu vybudování jedné tisícovky nových stanic, což má vyjít na zhruba 7 milionů eur, tedy asi 180 000 000 korun. Jak moc bude potom Vídeň “electrofriendly” si lze představit jednoduše – ať budete sedět na lavičce v parku Rosengarten nebo nakupovat v supermarketu na okraji města, nikdy nebudete od nabíječky dál než 400 metrů.

550 dobíjecích stanic přibude ještě letos a obohatí tak současné portfolio 920 míst, kde lze elektromobily dobíjet. Podle Wien Energie budou všechny dobíjecí stanice napájeny prudem, který je 100 % ekologický.

Zdroj: TZ

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Kerosinpave69petrolheadMartinDavid Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Martin
Martin

Co s tím budeme dělat? Naše děti se budou mlátit do hlavy. víc nabíječek než stromů.

Kerosin
Kerosin

To je hezká myšlenka, navrhnul bych s každou nabíječkou vysadit nejméně 3 stromy.

Roman
Roman

Udivuje mě ta jistota automobilek,že budoucnost je elektřina.Já spíš věřím na plyn např. bioplyn.Tady nedaleko mého bydliště je ukázkový případ budoucnosti.Prasečák,který využívá výkaly na výrobu bioplynu,kterým se zde topí,jezdí na to traktory.Už to tam funguje minimálně 10 roků.K žádnému výbuchu ještě nedošlo tak to bude bezpečné.

Kerosin
Kerosin

S tím by se špatně manipulovalo. Nevím sice zda to platí i u bioplynu, ale u ostatních fosilních plynů, je zákonnou podmínkou manipulace proškolenou osobou – (že se to leckde fláká ponechme stranou, to je jen do prvního většího průšvihu).
Každopádně bioplyn jako zdroj pro lokální elektrárnu se rozhodně může řadit mezi OZE, takže v tomto směru by byl velkým přínosem.

Mike
Mike

Věřte tomu nebo ne, stejně to bude fungovat, i když si myslíte že ne, vymýšlí to lidi mnohem inteligentnější a mnohem vzdělanější v oboru než kterýkoli z nespočtu amatérských kritiků po celém internetu..

Naše děti se budou spíš smát, že někdy jezdily auta na smradlavé pohonné hmoty, protože za 50 let bude dojezd a kapacita baterií na takové úrovni, že tomu nemá ropa šanci konkurovat

Martin
Martin

Váš názor kulhá na tom že spalovací motor je vpodstate od roku 2023 zakázán. Takže ti chytří lidé přemýšlí jak udržet statisíce pracovních míst nic jiného.

petrolhead
petrolhead

Já tomu docela i věřím, oni se kolem toho motají samí vysloveně inteligentní a vzdělaní lidé, jenom si nejsem jist, jestli se tomu naše děti budou smát.

David
David

Naprostý souhlas. 2030 bude dojezd el. aut běžně 700 km a nikdo si po autech se spalovacím motorem ani nevzdechne. Turbodmychadlo? Tříválec 1l? :)) děti se nám budou smát za dvacet let v čem jsme jezdili :) El. auta, umělá inteligence, kryptoměny je budoucnost, stačí sledovat co dělají smart people.

Martin
Martin

Čumí do mobilů a mají z toho trvalé následky. Nebo myslíte jiná negativa?

pave69
pave69

Nechápu, proč stávajících 920 dobíjecích míst nestačí. Přece to dobíjení je dneska tak rychlé a v budoucnu bude ještě mnohem rychlejší. Čerpacích stojanů je v celé Vídni méně než 600, z toho část neveřejná a všichni jsou spokojení.

Mobilní zobrazení