Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Uber chce mít do deseti let jen elektrickou flotilu

  |  Michaela Kadlecová  |  1 komentář

Společnost Uber hodlá podporovat ty, kteří jezdí s elektromobilem. Nákup vozů na elektřinu ale dotovat nebude. Zcela elektrickou flotilu hodlá mít už v roce 2030, stejně jako jeho konkurent Lyft.

TIP: Uber chce řidiče s elektrickými vozy. A nabízí jim výhody

V roce 2030 by měla být tato flotila pouze elektrická ve Spojených státech, Kanadě a Evropě, v roce 2040 pak ve zbytku světa. Otázkou zůstává, jak přimět řidiče, kteří nejsou nezávislými kontraktory, k tomu, aby opustili auta se spalovacím motorem. Jednou z variant je pro Uber spolupráce s výrobci elektromobilů, kteří by mohli pro kontraktory Uberu připravit zajímavé nabídky.

Uber jde elektrifikaci naproti

V 15 městech Spojených států spustil Uber před pár dny službu Uber Green, díky které si mohou uživatelé objednat řidiče, který přijede s elektromobilem, nebo hybridem. Jízda s tímto vozidlem je ale o 13 korun dražší než jízda autem se spalovacím motorem.

Uber není první společností, která provozuje sdílenou taxislužbu a oznámila, že chce přejít na čistě elektrický pohon. Lyft uvedl, že chce vozit lidi pouze v elektromobilech ještě dříve, zmínil ale stejný datum, tedy rok 2030. Jak se zdá, jde o další způsob vedení konkurenčního boje. Životní prostředí ho ale jistě přivítá.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dušan Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Dušan
Dušan

Myslím, že to skončí “ako vždy” …. zákazníci budú deklarovať, že chcú byť pokrokový a “samozrejme využijú radšej EV od Uberu” …. ale v praxi uprednostnia lacnejšie riešenie …

Mobilní zobrazení