Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla získala obří půjčku a její akcie pokořily historické maximum

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Tesla v Číně získala obrovskou půjčku v hodnotě 1,4 miliardy dolarů, akcie společnosti trhají rekordy.

Dle neoficiálních zdrojů zpravodajské agentury Reuters se americká automobilka Tesla dohodla se skupinou čínských bank na pětileté půjčce ve výši 10 miliard juanů, což je přibližně 31 miliard kč.

Zdroje dodávají, že díky této nové půjčce bude Tesla schopna včas splatit stávající půjčku v hodnotě 3,5 milionů juanů a zbylé peníze investuje do čínské Gigafactory 3 a na další čínské operace.

Seznam bank zapojených do této půjčky obsahuje například banky jako China eConstruction Bank, Agricultural Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China a Shanghai Pudong Development Bank.

TIP: Podívejte se, jak probíhalo předání prvních vozů Tesla Model 3 v Číně. Došlo i na žádost o ruku.

Pokud se potvrdí tyto zprávy potvrdí, tak by mohly být důkazem toho, že čínské podniky vidí v Tesle a její budoucnosti v Číně velkou naději.

Tesla již začala v Číně vyrábět vozy Tesla Model 3 a očekává se, že dojde k navýšení prodejů z 1000 vozů týdně až na 3000 týdně. Jednalo by se tak o největší produkované množství vozů v Číně.

Další skvělou zprávou pro Teslu a její fanoušky je to, že akcie Tesly překonaly historické maximum. Jejich hodnota vystřelila až nad 420 dolarů.

zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení