Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla v ČR otevře oficiální servis. Showroom je zatím ve hvězdách

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Tesla konečně po letech přestává opomíjet Českou republiku a chystá lepší zákaznické služby, které by si již stovky elektromobilů této značky v našich končinách jistě zasloužily.

Tip: 13 nejlepších citátů, které řekl Elon Musk o elektrických vozech

Z různých vyjádření Elona Muska aspol. ovšem není příliš složité pochopit, že Českou republiku Tesla řadí stále mezi “méně vyspělou část Evropy”. A tak pochopitelně nemůžeme čekat srovnatelné zákaznické služby, jaké mají například ve Spojených státech, ale i třeba za hranicemi v Německu či Rakousku.

Nicméně to vypadá, že se blýská na lepší časy. Majitelé již zakoupených elektromobilů značky Tesla již zanedlouho nebudou muset z České republiky cestovat do zahraničních servisních center, ale budou moci navštívit oficiální servis Tesly v pražských Vysočanech. „Oficiální Tesla servisní středisko bude v Praze otevřeno koncem února nebo v průběhu března. Českým majitelům tak nahradí servisy v Mnichově, Norimberku či ve Vídni,“ řekl šéf české Asociace elektromobility a inovativních technologií Radovan Hasala.

Tesla kvůli otevření prvního a zatím jediného servisního střediska v České republice založila zdejší pobočku Tesla Czech Republic s.r.o., kterou mají na starosti jednatelé Stephan William Werkman (Nizozemec), David Jon Feinstein (Američan), a Yaron Klein (Američan). Ještě před tím navíc Tesla vypsala pro Prahu pět pracovních pozic zahrnujících techniky, manažery a poradce pro servis a náhradní díly. Ale bude nabírat i další zaměstnance. Veškeré připravované aktivity americké automobilky na našem trhu by měly vycházet právě odtud, ačkoliv společností s názvem Tesla najdeme v obchodním rejstříku skoro 100.

Elektromobily Tesla se budou servisovat v pražských Vysočanech, hned vedle showroomu společnosti Advantage Cars, kde si americká automobilka pronajme několik garáží. Nicméně samotný prodejce prémiových vozů Advantage Cars nebude mít se servisem Tesly nic společného.

Tip: Tesla rozdá 80 nových Roadsterů zdarma, každý za 5,6 mil. Kč

Pokud jde o další plány Tesly v České republice, zatím bohužel není na pořadu dne ať už otevření prvního oficiálního showroomu nebo stavba tzv. gigatovárny. Šlo pouze o spekulace. Se stovkami jezdících elektromobilů Tesla jsme zkrátka ještě malým a méně atraktivním trhem než například západní evropské země nebo hlavně pak Čína, které bude hnacím motorem rozvoje elektromobility. Záležet tedy bude nejspíše na tom, jestli se čísla prodejů zlepší s příchodem Modelu 3. Ten si již za pár měsíců budou moci objednat přes online konfigurátor konečně také zákazníci z České republiky.

Jaká tedy bude budoucnost Tesly v České republice? Pro malou rekapitulaci – na jaře bude v Praze otevřený první oficiální servis pro české zákazníky, v nejbližších měsících také bude možné přímo z České republiky pomocí online konfigurátoru objednávat elektromobily Tesla. Ale na otevření prvního oficiálního showroomu si ještě nějakou dobu počkáme, klidně i pár let. A co teprve na případnou stavbu gigatovárny, ačkoliv zdejší podmínky (levná pracovní síla a obrovská ložiska lithia tolik potřebného pro baterie dnešních elektromobilů) vypadají velmi příhodně.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení