Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla spustí pilotní výrobu vlastních baterií

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Tesla chce ve své továrně ve Fremontu spustit pilotní výrobu svých vlastních bateriových článků, které by v budoucnu mohla používat do svých elektromobilů.

TIP: Proč Tesla koupila firmu Maxwell? Chce vyrábět revoluční baterie

Kalifornská automobilka chystá spuštění pilotní výroby svých vlastních bateriových článků. Tesla nedávno odkoupila společnost Hibar Systems, která se zabývá výrobou strojů, jenž ve výsledku vyrábějí bateriové články. Na tuto skutečnost taktéž poukazují nové pracovní pozice v Tesle, na které hledá automobilka Elona Muska zaměstnance.

Společnost hledá zaměstnance na pracovní pozice jako třeba inženýr pilotní výroby a inženýrství v oblasti bateriových článků. Kromě toho je v dalším popisu práce napsáno: „Výrobní tým Tesly specializující se na bateriové články hledá vysoce motivované vývojové inženýry, kteří by urychlili náš výrobní program zabývající se novou generací baterií.“

Další pracovní nabídky naznačují, že Tesla má v plánu výrobu poprvé vlastních bateriových článků, stát by se tak mělo v Evropě. Je diskutabilní, jestli tomu tak bude v případě Grünheide, kdy před měsícem oznámili, že Tesla pravděpodobně nebude vyrábět vlastní lithium-iontové baterie v první konstrukční fázi Gigafactory 4, která je plánována pro Brandenburg.

Ale je pravda, že nepodložené zprávy o tom, že Tesla plánuje výrobu vlastních baterií bez pomoci partnerského Panasonicu, tu byly již před několika měsíci, stejně tak i zprávy o převzetí Maxwellu, které se ukázaly být pravdivé. Oficiálních informací se nejspíše dočkáme na chystané akci Battery Day, která se má možná uskutečnit již v dubnu letošního roku. Snad nás Tesla mile překvapí.

Zdroj: electrive

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení