Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla prý vyvíjí elektrickou dodávku pro 12 osob

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Už v původním návrhu od Muskovy firmy The Boring Company se objevovalo vozidlo, které by mělo skrze tunely převážet více osob.

Supermoderní kyvadlová doprava v původním návrhu od The Boring Company | foto: The Boring Company

TIP: Že by konec dopravních kolapsů? Musk slibuje síť chytrých tunelů

Byl to samozřejmě původně jen návrh, který se mohl ještě časem hodně změnit. Ale jak roky plynou, začíná se to vše pěkně rýsovat.

Spolupráce Tesly a The Boring Company

Podle Mercury News teď řekl vedoucí okresu San Bernardino Curt Hagman, že společnost The Boring Company spolupracuje s Teslou na vývoji elektrických dodávek pro nový tunelový systém, který povede z Letiště Ontario na zhruba 4,5kilometrové trasy do města Rancho Cucamonga v Kalifornii.

„Návrh původně požadoval speciálně navržené automobily Tesla. Hagman ale řekl, že společnost spolupracuje s Teslou na vývoji elektrických dodávek, které mohou pojmout až 12 osob a jejich zavazadla, čímž se kapacita zvýší na 1 200 lidí denně, nebo na 10 milionů či více lidí ročně.“ uvedl zdroj.

A takhle nějak by mělo vypadat nástupiště s vjezdem do tunelu | foto: The Boring Company

TIP: 13 nejlepších citátů, které řekl Elon Musk o elektrických vozech

Ohledně připravované elektrické dodávky, u které má stát Tesla, však zatím nemáme moc informací. Měla by uvést až 12 osob a dle dřívějších zpráv od The Boring Company víme, že by maximální rychlost vozidla v tunelech měla být něco přes 200 km/h. Ale jak bude vypadat nebo jaké budou další specifikace, na to si musíme počkat.

Jednou z možností je, že půjde o elektroauto vyvinuté od základu jako zcela nový dopravní prostředek, který byl vyobrazený již v původním návrhu. Ale stejně tak se může klidně stát, že půjde jen o zvětšenou variantu například Modelu X od Tesly, protože již nyní jsou tunely od Muskovy firmy The Boring Company testovány právě elektromobily této značky.

zdroj: Mercury News, via: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení