ElektrickéVozy.cz

Tesla postaví v Česku a na Slovensku nové rychlonabíjecí stanice

  |  komentovat  |  autor:

Tesla slíbila, že v roce 2017 zdvojnásobí počet rychlodobíjecích míst. K ambicióznímu cíli, který má do konce letošního roku představovat více než 10 000 Superchargerů, přispějou svou troškou do mlýna i Česká republika a Slovensko.

Tip: Řidiči vozů Tesla používají vadné adaptéry a poškozují nabíječky

Ještě v loňském roce bylo plánem Tesly pro rok 2017 zdvojnásobit počet rychlonabíječek na celkem 7 000 nabíjecích míst se Superchargery. Nicméně firmě se dařilo, když nedávno dosáhla na více než 5 000 rychlonabíjecích míst, takže nyní své cíle ještě zvýšila – na 10 000 rychlonabíjecích míst slíbených do konce letošního roku.

Pokud bychom spočítali celkový počet míst pro nabíjení elektromobilů, které Tesla svým řidičům poskytuje (i s partnerskými firmami), pak jde nyní již o více než 10 000 nabíjecích míst. Do konce roku 2017 to má být přes 15 000 takových míst. Tesla je tedy předním hráčem mezi automobilkami s počtem nabíjecích a rychlonabíjecích míst.

Tesla tedy v roce 2017 přidá tolik nabíjecích míst pro své elektromobily, jako v předchozích pěti letech dohromady! Výraznou měrou však k tomu přispěje podstatné navýšení počtu jednotlivých nabíjecích míst ve stanicích. Na jednom z konceptů si můžeme všimnout, že jedna ze stanic bude čítat i kolem 50 míst se Superchargery!

Velmi dobrou zprávou pak je i to, že Tesla otevře do konce roku 2017 nové nabíjecí stanice v České republice a na Slovensku. Konkrétně se k současné rychlodobíjecí stanici v Humpolci přidají další města – Praha, Olomouc a Bratislava.

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení