ElektrickéVozy.cz

Tesla postaví v Česku a na Slovensku nové rychlonabíjecí stanice

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Tesla slíbila, že v roce 2017 zdvojnásobí počet rychlodobíjecích míst. K ambicióznímu cíli, který má do konce letošního roku představovat více než 10 000 Superchargerů, přispějou svou troškou do mlýna i Česká republika a Slovensko.

Tip: Řidiči vozů Tesla používají vadné adaptéry a poškozují nabíječky

Ještě v loňském roce bylo plánem Tesly pro rok 2017 zdvojnásobit počet rychlonabíječek na celkem 7 000 nabíjecích míst se Superchargery. Nicméně firmě se dařilo, když nedávno dosáhla na více než 5 000 rychlonabíjecích míst, takže nyní své cíle ještě zvýšila – na 10 000 rychlonabíjecích míst slíbených do konce letošního roku.

Pokud bychom spočítali celkový počet míst pro nabíjení elektromobilů, které Tesla svým řidičům poskytuje (i s partnerskými firmami), pak jde nyní již o více než 10 000 nabíjecích míst. Do konce roku 2017 to má být přes 15 000 takových míst. Tesla je tedy předním hráčem mezi automobilkami s počtem nabíjecích a rychlonabíjecích míst.

Tesla tedy v roce 2017 přidá tolik nabíjecích míst pro své elektromobily, jako v předchozích pěti letech dohromady! Výraznou měrou však k tomu přispěje podstatné navýšení počtu jednotlivých nabíjecích míst ve stanicích. Na jednom z konceptů si můžeme všimnout, že jedna ze stanic bude čítat i kolem 50 míst se Superchargery!

Velmi dobrou zprávou pak je i to, že Tesla otevře do konce roku 2017 nové nabíjecí stanice v České republice a na Slovensku. Konkrétně se k současné rychlodobíjecí stanici v Humpolci přidají další města – Praha, Olomouc a Bratislava.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení