ElektrickéVozy.cz

Tesla postaví v Česku a na Slovensku nové rychlonabíjecí stanice

  |  komentovat  |  autor:

Tesla slíbila, že v roce 2017 zdvojnásobí počet rychlodobíjecích míst. K ambicióznímu cíli, který má do konce letošního roku představovat více než 10 000 Superchargerů, přispějou svou troškou do mlýna i Česká republika a Slovensko.

Tip: Řidiči vozů Tesla používají vadné adaptéry a poškozují nabíječky

Ještě v loňském roce bylo plánem Tesly pro rok 2017 zdvojnásobit počet rychlonabíječek na celkem 7 000 nabíjecích míst se Superchargery. Nicméně firmě se dařilo, když nedávno dosáhla na více než 5 000 rychlonabíjecích míst, takže nyní své cíle ještě zvýšila – na 10 000 rychlonabíjecích míst slíbených do konce letošního roku.

Pokud bychom spočítali celkový počet míst pro nabíjení elektromobilů, které Tesla svým řidičům poskytuje (i s partnerskými firmami), pak jde nyní již o více než 10 000 nabíjecích míst. Do konce roku 2017 to má být přes 15 000 takových míst. Tesla je tedy předním hráčem mezi automobilkami s počtem nabíjecích a rychlonabíjecích míst.

Tesla tedy v roce 2017 přidá tolik nabíjecích míst pro své elektromobily, jako v předchozích pěti letech dohromady! Výraznou měrou však k tomu přispěje podstatné navýšení počtu jednotlivých nabíjecích míst ve stanicích. Na jednom z konceptů si můžeme všimnout, že jedna ze stanic bude čítat i kolem 50 míst se Superchargery!

Velmi dobrou zprávou pak je i to, že Tesla otevře do konce roku 2017 nové nabíjecí stanice v České republice a na Slovensku. Konkrétně se k současné rychlodobíjecí stanici v Humpolci přidají další města – Praha, Olomouc a Bratislava.

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení