Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Nejčtenější články roku 2019? Zaujal ICING, Tesla Semi či výbuch vodíku

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Na konci roku stojí za to ohlédnout se za články, které byly nejčtenější. Dost to vypovídá o tom, jaké byly trendy a co čtenáře zajímalo nejvíce. Někdy to jsou dost překvapivá témata.

1. Policie si bravurně poradila s obřím pickupem, který blokoval nabíječku

Jednoznačně nejčtenější byl článek o odtaženém pickupu, který blokoval nabíječku. Tak nějak toto téma i kopíruje jeden z trendů uplynulého roku – naprosto nesmyslné škodění elektromobilistům a blokováním míst na nabíjecích stanicích. Inu, lidská hloupost je nekonečná.

2. Tesla Semi spatřen při testech. Jeho řidič promluvil o reálném dojezdu

Hodně táhla i Tesla Semi (pun intended). Nejvíce však zaujal článek o tom, že se řidič testovacího prototypu podělil o informace o reálném dojezdu. Ten by měl dosahovat až k 960 kilometrům, což je neuvěřitelná hodnota, ale je třeba vzít v potaz, že do takto velikého vozu se vejdou i opravdu velké baterie.

3. BMW si vystřelilo z Tesly. Ukazuje, jak má vypadat opravdu neprůstřelný vůz

Tesla si utrhla i pěknou ostudu a toho vtipně využilo BMW. Ukázalo totiž, jak má vypadat opravdu odolný vůz, který si na nic nehraje, ale zásahů ocelovou koulí vydrží stovky. Skvělé pošťouchnutí, jen víc takových!

4. Design Cybertrucku byl pro smích, ale teď ukazuje svou sílu

U velkých aut ještě chvíli zůstaneme, protože jednoznačně největším šokem byl letos design Cybertrucku. Hrany, hrany a hrany, nic víc. Jednoduché, účelné, zkrátka něco, co vypadá jako ze sci-fi filmu. Po vystřízlivění se ale ukázalo, že i hranatá karoserie může být efektivní.

5. Nejistá budoucnost vodíkových aut. Firmy okamžitě reagují na vážný incident

Pátý nejčtenější článek roku 2019 nebyl v příliš pozitivním duchu. Ukazuje se totiž, že k reálnému využívání automobilů na vodík nás čeká ještě hodně dlouhá cesta a kdoví jestli se tato technologie vůbec kdy prosadí. Události jako je výbuch stanice, kde se vodík skladuje a doplňuje do aut, dokážou vyděsit.

Dovolíme si ještě malý dovětek. Pokud bychom měli srovnat čtenost podle značek, tak vede jednoznačně Tesla. Pak dlouho nic… Peugeot…Toyota…Lexus…Kia. Koncern nikde. Uplynul další rok a jediným elektromobilem, jehož čtenost za něco stojí, je e-tron, ale tam to většinou není v příliš pozitivním duchu. Nečiníme z toho žádné závěry, jenom předkládáme fakta. Názor ať si udělá každý sám.

ŠTÍTKY:, , , , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení