Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Model 3 v zimě? Pozor na odhad dojezdu

  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Zimní provoz obecně zvyšuje spotřebu u všech aut. Faktory jako nižší teplota, sníh a zimní pneumatiky mohou dojezd znatelně snížit. Jak je na tom v tomto směru Model se podíval YouTuber Andru Edwards.

Ten se vydal na 307 kilometrů dlouhou cestu za podmínek vskutku zimních. To znamená namrzlé silnice, pokryté sněhem a teploty kolem -3°C. Andru odhadoval už na začátku cesty, že bude cestou nabíjet, ačkoliv palubní počítač jeho vozu tvrdil opak.

Inu, nemýlil se, odhad to byl skutečně velice optimistický a proto Andru zastavil u Superchargeru. Namísto 280 kilometrového dojezdu, ukazoval jeho vůz 194 kilometrů. Nakonec do cíle dojel, ale jeho závěr je rozhodně nevěřit odhadovanému dojezdu. Na závěr ještě ukázal jednu nedomyšlenost Modelu 3 – když je na víku zavazadlového prostoru sníh, není úplně dobrý nápad ho otevírat, protože ho část skončí uvnitř.

Zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BerndRoman Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Roman
Roman

To je překvapení,že baterie v zimě nějak nefunguje.Vlastníci elektrokol dobře znají,že v zimě nikam nedojedou.Hlavně baterie Lion přímo nesnáší mráz.Staré olověné jsou na tom o trochu lépe.

Bernd
Bernd

Nerad řídím v zimní bundě.

Mobilní zobrazení