Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Mercedes EQC se moc neprodává. Ani na domácím trhu to není žádná sláva

  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Jakkoliv může být Mercedes EQC povedený elektromobil, tak zatím zájem kupujících příliš netáhne. “Tesla Killer” to tedy asi nebude.

Dostupná data ukazují, že například v listopadu se EQC prodalo jen 19 kusů a celkově bylo pouze 55 registrací za dobu, co je na německém trhu. Propagace však vozu rozhodně nechybí. V Německu je možné ho spatřit na billboardech nebo v TV reklamách.

Zatím to tedy vypadá, že německý autoprůmysl si neví s elektromobily příliš rady. V situaci, kdy Tesla buduje továrnu nedaleko Berlína, Mercedes není schopen prodávat rozumná čísla aut na baterky, Audi s e-tronem je na tom hodně podobně a Volkswagen má sice dopředu vyprodánu první edici ID.3, ale reálně spíše slibuje a ukazuje další a další koncepty.

Zdroj: teslarati

ŠTÍTKY:,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
VáclavLojza Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Lojza
Lojza

Duvod je vcelku jasny podle meho nazoru. Pomale DC nabijeni 110KW, mala kapacita aku. 80kWh je zoufale malo na SUV a jeho spotrebe el. energie. Design auta exterier za me nic moc, interier se mi libi.

Václav
Václav

Přesně. Navíc má ještě pomalé nabíjení i doma, tuším jen z jedné fáze. Skutečně nerozumím tomu, jak může automobilka něco takového vydat. Jinak je to super auto.

Mobilní zobrazení