Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

LG Chem bude Tesle dodávat bateriové články

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Ještě před pár týdny se internetem šířily spekulace o tom, že LG Chem bude Tesle dodávat bateriové články pro čínskou Gigafactory. Teď už to ovšem nejsou pouhé spekulace, jde totiž o potvrzenou věc.

Výsledek obrázku pro lg chem factory

Ukázalo se, že spekulace byly pravdivé. Tesla skutečně uzavřela kšeft s jihokorejskou společností LG Chem, který se týkal dodávání bateriových článků do čínské Gigafactory 3. Z toho si lze odvodit, že baterie zde budou využity při výrobě čínské verze Modelu 3 a v blízké budoucnosti i Modelu Y.

Společnosti Bloomberg a Reuters prohlásily, že se kšeft bude týkat pouze čínské výroby Modelů 3 a Y v Gigafactory 3. Tento pakt by mohl být pro Teslu velkým krokem vpřed, protože Tesla doposud spolupracovala jen se společností Panasonic.

Společnost LG Chem aktuálně vyrábí převážně placaté bateriové články, zatímco Tesla používá válcové bateriové články. Ovšem podle zpráv společnost LG Chem přeměňuje svou výrobnu baterií v Nanjingu, aby mohla vyrábět „jiný typ automobilové baterie.“

Podle jednoho ze zdrojů pravděpodobně Tesla začne nejprve používat baterie od firmy Panasonic, které později nahradí lokálně vyráběnými od LG Chem a to z důvodu potencionálního ohrožení startu výroby v Gigafactory 3.

Každopádně přechod na jiného dodavatele bateriových článků skvěle zapadá do poznámek Elona Muska, který oznámil diverzifikaci zdrojů zásobování. Více informací nám bylo přislíbeno na tzv. Dni Baterií, který proběhne letos na podzim.

Zdroj: electrive.com

ŠTÍTKY:, , , , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení