ElektrickéVozy.cz

Hybridní Range Rover vyjel 999 schodů až k Nebeské bráně

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Range Rover Sport PHEV je prvním autem na světě, které zvládlo vyjet k čínské Nebezské bráně s extrémním převýšením 45 stupňů.

Tzv. Dragon Challenge, s pojmenováním podle legendární cesty Dragon Road, čítala celkem 99 zatáček a následně 999 schodů až k čínské Nebeské bráně, což je jedna z nejslavnějších čínských památek.

V první části byly nebezpečné zatáčky, které závodník Ho-Pin Tung ve plug-in hybridním voze Range Rover Sport PHEV projížděl ve vysoké rychlosti, přičemž každá chyba ho mohla stát život.

Pak přišly na řadu schody s extrémním převýšením 45 stupňů, které s autem ještě nikdy nikdo nevyjel. A bylo jasné proč – pokud by se vůz při takovém stoupání zastavil, zcela jistě by následoval pád a jezdci už by zřejmě nebylo jak pomoci.

Jezdec Ho-Pin Tung k tomu řekl: „Zažil jsem Formuli E, Formuli 1 a vyhrál jsem na závod 24 hodin Le Mans, ale tohle byl bezpochyby jeden z nejnáročnějších jízdních výzev, kterým jsem kdy čelil.“

Celou trasu naštěstí vůz i jeho jezdec přežili zcela bez újmy a mohou tak slavit rekord. Od začátku do cíle to trvalo pouhých 21 min a 47 vteřin. Ovšem uvidíme, jestli se tento čas opováží někdo někdy překonat.

Range Rover Sport PHEV je plug-in hybrid kombinující spalovací motor s výkonem 300 koní (221 kW) a elektromotor s výkonem 85 kW. Celkově má sestava 404 koní (297 kW) s pohonem všech 4 kol. Zrychlení z 0 na 100 trvá 6,7 vteřin a maximální rychlost činí 220 km/hod. Čistě na elektřinu lze ujet max. 51 km.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

1. 4. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Modernizovaný Lexus CT 200h (2017) staví na osvědčených základech japonské automobilky, přesto dokáže být značně originální. Na začátku všeho byl nelehký…

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Mobilní zobrazení