ElektrickéVozy.cz

Hybridní Range Rover vyjel 999 schodů až k Nebeské bráně

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Range Rover Sport PHEV je prvním autem na světě, které zvládlo vyjet k čínské Nebezské bráně s extrémním převýšením 45 stupňů.

Tzv. Dragon Challenge, s pojmenováním podle legendární cesty Dragon Road, čítala celkem 99 zatáček a následně 999 schodů až k čínské Nebeské bráně, což je jedna z nejslavnějších čínských památek.

V první části byly nebezpečné zatáčky, které závodník Ho-Pin Tung ve plug-in hybridním voze Range Rover Sport PHEV projížděl ve vysoké rychlosti, přičemž každá chyba ho mohla stát život.

Pak přišly na řadu schody s extrémním převýšením 45 stupňů, které s autem ještě nikdy nikdo nevyjel. A bylo jasné proč – pokud by se vůz při takovém stoupání zastavil, zcela jistě by následoval pád a jezdci už by zřejmě nebylo jak pomoci.

Jezdec Ho-Pin Tung k tomu řekl: „Zažil jsem Formuli E, Formuli 1 a vyhrál jsem na závod 24 hodin Le Mans, ale tohle byl bezpochyby jeden z nejnáročnějších jízdních výzev, kterým jsem kdy čelil.“

Celou trasu naštěstí vůz i jeho jezdec přežili zcela bez újmy a mohou tak slavit rekord. Od začátku do cíle to trvalo pouhých 21 min a 47 vteřin. Ovšem uvidíme, jestli se tento čas opováží někdo někdy překonat.

Range Rover Sport PHEV je plug-in hybrid kombinující spalovací motor s výkonem 300 koní (221 kW) a elektromotor s výkonem 85 kW. Celkově má sestava 404 koní (297 kW) s pohonem všech 4 kol. Zrychlení z 0 na 100 trvá 6,7 vteřin a maximální rychlost činí 220 km/hod. Čistě na elektřinu lze ujet max. 51 km.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

15. 2. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Automobilka Tesla se pochlubila, že za celou svou historii dokázala ve svých továrnách vyprodukovat již 300 000 elektromobilů. Počty prodaných…

Mobilní zobrazení