Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Dle Muska bude druhý kvartál Tesly rekordní. I navzdory koronaviru

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Šéf Tesly, Elon Musk, říká, že i když svět v posledních měsících zachvátila pandemie koronaviru a způsobila tak dost nepříjemností, tak bude tento kvartál pro Teslu opět zlomový. Prý dokonce pokoří rekord.

Elon Musk a elektromobil Tesla Model S | foto: CNN

TIP: Tesla testuje prototyp s novou řadou senzorů

Ačkoli byla poslední doba pro Teslu docela obtížnou, tak to vypadá, že opět zlomí rekord. I když kvůli snaze o zamezení šíření koronaviru musela automobilka uzavřít továrnu a pozastavit tak výrobu, byla očividně v tomto kvartálu dost úspěšná. Z toho vyplývá, že se Tesla se všemi obtížemi vypořádala a funguje dál.

Další rekord na obzoru?

Elon Musk jako již tradičně poslal zaměstnancům Tesly email. Ten se dostal i ke kolegům ze zahraničního portálu Electrek. Psalo se v něm: „Pokoření rekordu je na dosah. Každé auto, které vyrobíte a dodáte, hraje roli. Jděte do toho prosím naplno, to nám zajistí vítězství!“ Pokud by se to Tesle povedlo, bylo by to pro Wall Street neuvěřitelné překvapení. Wall Street totiž zatím odhaduje ztrátu 1,45 dolaru na akcii během tohoto čtvrtletí.

Když Tesla začala být minulý rok zisková, tak Musk řekl, že věří, že společnost bude profitovat, anebo dokonce zlomí rekord každý následující kvartál, pokud nedojde k nějakému zásadnějšímu ekonomickému propadu. Aktuální situace by se rozhodně dala popsat jako ekonomický propad, ovšem Musk vypadá nadějně a věří, že automobilka navzdory pandemii pokoří rekord.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení