Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

CAKE Ösa je nový modulární elektrický motocykl. Poslouží hudebníkům i řemeslníkovi

  |  Jakub Mokříš  |  1 komentář

Zatím poměrně neznámá firma CAKE ukázala svůj nový elektrický motocykl. Ten se od běžné produkce dost liší a to nejen vizuálně, ale i možností přizpůsobit si ho k obrazu svému.

CAKE Ösa bude dostupný ve dvou verzích. Dražší CAKE Ösa+ bude mít maximální rychlost 100 km/h a motor zvládne trvale 7 kW, krátkodobě dokonce i 10 kW. Výkon na zadní kolo bude přenášen pomocí supertichého řemenu z uhlíkových vláken. Cena bude 8000 dolarů, tedy zhruba 183 tisíc korun.

Tichý řemen z uhlíkových vláken dostane i levnější verze CAKE Ösa Lite. Ta bude mít maximální rychlost 45 km/h, půjde tedy spíše o elektrický moped. Trvale bude umět výkon 4 kW, dočasně 10 kW, jako dražší varianta. Cena bude o něco příznivějších 6000 dolarů, což vychází na 137,5 tisíc korun.

Jak verze +, tak Lite budu na trhu v EU někdy v březnu 2020. Zákazník si rovněž bude moci vybrat, jestli chce menší baterii o kapacitě 1,5 kWh nebo větší, se kterou zvládne ujet i 100 kilometrů a která má kapacitu 2,6 kWh. Hlavní výhodou je však jistá modularita a možnost si CAKE Ösa přizpůsobit. Baterie budou mít několik výstupů a nebude tedy problém na ně napojit třeba elektrické nářadí, případně třeba světla a elektrické nástroje pro menší koncert pod širým nebem. Jedná se tedy prakticky o kombinaci elektrického motocyklu a pojízdné powerbanky. Rám navíc umožní uchycení nejrůznějšího příslušenství, například držák na surfové prkno, další sedačku nebo další prostory pro náklad.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Starý Kocour Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Starý Kocour
Starý Kocour

Tak nevím, zda autor píše o něčem o čem aspoň trochu něco ví. Kapacita baterí se udává v Ah. KWh je něco úplně jiného.

Mobilní zobrazení