Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

BMW představilo koncept elektromobilu Vision M NEXT

  |  Lucie Poláčková  |  diskuze

Německá automobilka BMW dnes na své akci NEXTGen konanou v Mnichově představila hned několik nových konceptů elektromobilů. Jedním z nich je model Vision M Next, který se podobá sportovnímu BMW i8.

Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design se o novém konceptu rozhovořil, jako o modelu, který nabízí pohled do budoucnosti. Podle něj BMW Vision M NEXT demonstruje, jak moderní technologie dokáží z řízení vytvořit daleko čistší a působivější zážitek. To, že obývat takové vozidlo bude velmi příjemnou zkušeností dokazuje i fotografie zachyzující interiér, který působí velmi futuristickým dojmem.

     

Důležité je samozřejmě i to, co se skrývá pod kapotou vozidla. Na konferenci zaznělo, že BMW Vision M NEXT je stejně jako jeho dvojče BMW i8 plug-in hybridní. Je však vybaveno mnohem větším dojezdem, a to až 100 km na jedno nabití.

Německá automobilka dále uvádí, že systém nabízí možnost volby mezi elektrickým pohonem všech čtyř kol a čistým pohonem zadních kol, a to buď s elektrickým pohonem nebo s výkonem přeplňovaného čtyřválcového benzínového motoru. Výkon systému 441 kW udělí vozu maximální rychlost 300 km/h, z 0 na 100 je pak Vision M NEXT za pouhé tři sekundy. Pro odvážlivce je pak také k dispozici režim BOOST+, díky kterému se dá získat dočasně ještě větší výkon.

       

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení