Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Známe cenu elektromobilu od švédského startupu Uniti

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Švédská společnost jménem Uniti oznámila cenu a specifikace pro Uniti One, svůj třímístný kolektivně financovaný elektromobil.

Uniti One, roztomilý kompaktní elektromobil, který vytvořil švédský startup s názvem Uniti, se dočkal ceny a specifikací. Tento špunt se skandinávským designem nabízí dojezd až 300 kilometrů. Jeho cena ve Velké Británii má být 15 100 liber, tedy 448 tisíc korun. Aby bylo dosaženo co nejužšího půdorysu vozidla, tak má Uniti One uspořádání sedadel dva plus jedna se spoustou místa pro řidiče před sebou a místo pro dva dospělé vzadu. Baterie je umístěn a pod podlahou, aby se ušetřilo více místa a se třemi cestujícími na palubě je ještě dost místa pro 155 litrů zadního nákladu. Zadní sedadla lze sklopit a vytvořit tak nákladní auto pro jednoho člověka.

K dispozici jsou dvě velikosti baterií, 12 kilowatthodin a 24 kilowatthodin. Uniti říká, že baterii lze nabít z 20 na 80 procent za sedmnáct minut pomocí nabíječky CCS 50 kilowatt. Vozidlo přijde s moderními funkcemi, kterými jsou například integrovaný operační systém Android Automotive pro navigaci a zábavu, hlasem aktivované rozhraní, kterým se může ovládat osvětlení, topení a klimatizace. Navíc je zde ještě třeba bezdrátová aktualizace softwaru. První dodávky vozidel jsou plánované ve Švédsku a ve Velké Británii na polovinu roku 2020.

Zdroj: engadget.com

ŠTÍTKY:, , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení