ElektrickéVozy.cz

Toyota chce do roku 2030 alespoň 1 milion elektrických aut

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Toyota má ambiciózní plán. Do roku 2030 chce prodat minimálně 1 milion „elektrifikovaných vozů“, společně s hybridy by pak mělo jít o 5,5 milionu aut.

V prvních letech 20. let chce japonský výrobce uvést minimálně deset plně elektrifikovaných modelů – nejprve v Číně a potom ve zbytku světa. V onom 1 milionu by kromě samotných elektromobilů měly být i modely s vodíkovými palivovými články.

Pokud jde o elektrické vozy, zaostává japonská automobilka jak za svým domácím rivalem, Nissanem, tak za giganty General Motors či Volkswagen Group. Prodává však jeden model na vodíkový pohon – Mirai – jakož i plug-in hybrid Prius.

Součástí ambiciózního plánu je i hybridní alternativa ke každému vyráběnému modelu se spalovacím motorem do roku 2025. Upřímně – hybridní Hilux nebo Tundru si úplně nedokážeme představit, nicméně necháme na zákaznících, kterému technologickému řešení dají nakonec přednost.

Už v září Toyota oznámila partnerství s konkurenční Mazdou a společností Denso Corporation, v jehož rámci budou všechny tři firmy společně vyvíjet bateriové technologie.

Zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

1. 4. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Modernizovaný Lexus CT 200h (2017) staví na osvědčených základech japonské automobilky, přesto dokáže být značně originální. Na začátku všeho byl nelehký…

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Mobilní zobrazení