ElektrickéVozy.cz

Toyota chce do roku 2030 alespoň 1 milion elektrických aut

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Toyota má ambiciózní plán. Do roku 2030 chce prodat minimálně 1 milion „elektrifikovaných vozů“, společně s hybridy by pak mělo jít o 5,5 milionu aut.

V prvních letech 20. let chce japonský výrobce uvést minimálně deset plně elektrifikovaných modelů – nejprve v Číně a potom ve zbytku světa. V onom 1 milionu by kromě samotných elektromobilů měly být i modely s vodíkovými palivovými články.

Pokud jde o elektrické vozy, zaostává japonská automobilka jak za svým domácím rivalem, Nissanem, tak za giganty General Motors či Volkswagen Group. Prodává však jeden model na vodíkový pohon – Mirai – jakož i plug-in hybrid Prius.

Součástí ambiciózního plánu je i hybridní alternativa ke každému vyráběnému modelu se spalovacím motorem do roku 2025. Upřímně – hybridní Hilux nebo Tundru si úplně nedokážeme představit, nicméně necháme na zákaznících, kterému technologickému řešení dají nakonec přednost.

Už v září Toyota oznámila partnerství s konkurenční Mazdou a společností Denso Corporation, v jehož rámci budou všechny tři firmy společně vyvíjet bateriové technologie.

Zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

15. 2. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Automobilka Tesla se pochlubila, že za celou svou historii dokázala ve svých továrnách vyprodukovat již 300 000 elektromobilů. Počty prodaných…

Mobilní zobrazení