Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesla Model Y pro 7 cestujících dorazí dříve, než se čekalo

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Původně se mluvilo o tom, že sedmimístná verze Modelu Y bude k dispozici až od roku 2021, ale nakonec to zřejmě bude o pár měsíců dříve.

Elektromobil Tesla Model Y | foto: Tesla

TIP: Youtubeři namontovali do Tesly Model Y třetí řadu sedadel

Model Y šel překvapivě rychle do výroby, zhruba po roce od představení. Důvodem je z velké části podobnost se sesterským Modelem 3, což usnadnilo Tesle výrobu.

Větší crossoverový vůz už se pár měsíců prodává za mořem a chystá se výroba v čínské Gigafactory. V evropské Gigafactory u Berlína by se měla začít vyrábět a v Evropě pak současně prodávat někdy v příštím roce.

Původně to vypadalo, že po současné pětimístné verzi Modelu Y dorazí zřejmě stejně velká, ale sedmimístná varianta Modelu Y se třetí řadou sedadel taktéž až v příštím roce. Elon Musk však na svém Twitteru uvedl, že pravděpodobně dorazí již začátkem čtvrtého čtvrtletí (2020), tedy v říjnu či listopadu.

Velkou neznámou je ovšem provedení. Ono vměstnat další řadu sedadel do stejného vozu zní celkem jako oříšek, ale někteří experti již naznačili, že by měla třetí řada být obrácená a dost možná nahradí zavazadlový prostor, takže půjde spíše jen o nouzovku jak převést větší počet lidí na kratší vzdálenost, než že by to bylo na nějaké velké cestování s opravdu početnou rodinou.

zdroj: Musk, vlastní

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení