ElektrickéVozy.cz

Shell začne ještě letos na své pumpy instalovat nabíječky

  |  komentovat  |  autor:

S tím, jak se zvyšuje podíl elektrických vozidel mezi lidmi, hledají i čerpací stanice nové způsoby výdělku. A vypadá to, že se situaci v letošním roce přizpůsobí i Shell, jeden z největších provozovatelů pump na světě.

Část čerpacích stanic by se tak brzy mohla stát v podstatě analogií (mimoměstské) večerky, a firmy, které stanice provozují, by je mohly přetvářet i na kavárny nebo restaurace. Ostatně nabít auto prozatím nějakou dobu trvá, a jeho majitel má mezitím hromadu nevyužitého času. Takže se třeba stihne i naobědvat.

Společnost Shell začne s implementací elektrických zásuvek pro vozidla ještě letos, a to konkrétně ve Velké Británii a Nizozemí. Rodí se tak nový byznys plán, který – jak naznačil obchodní ředitel firmy John Abbott – by se postupně mohl rozšířit i jinam.

Firma neodhalila, jaké nabíječky plánuje používat, ale Abbott řekl, že většinu elektrických aut bude možné nabít na osmdesát procent do 30 minut – což evokuje, že by mohlo jít o rychlonabíječky typu 3 DC.

Značku Shell používá asi 25 tisíc pump po celém světě, ale prozatím není jasné, zda se přechodu na nový byznys zúčastní všechny – například v ČR by to dávalo smysl nejspíš jen v okolí dálnice D1. I tak je ale elektrický Shell hudbou velmi vzdálené budoucnosti, alespoň v našich podmínkách totiž celý přechod bude ještě pár desítek let trvat.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení