ElektrickéVozy.cz

Shell začne ještě letos na své pumpy instalovat nabíječky

  |  komentovat  |  autor:

S tím, jak se zvyšuje podíl elektrických vozidel mezi lidmi, hledají i čerpací stanice nové způsoby výdělku. A vypadá to, že se situaci v letošním roce přizpůsobí i Shell, jeden z největších provozovatelů pump na světě.

Část čerpacích stanic by se tak brzy mohla stát v podstatě analogií (mimoměstské) večerky, a firmy, které stanice provozují, by je mohly přetvářet i na kavárny nebo restaurace. Ostatně nabít auto prozatím nějakou dobu trvá, a jeho majitel má mezitím hromadu nevyužitého času. Takže se třeba stihne i naobědvat.

Společnost Shell začne s implementací elektrických zásuvek pro vozidla ještě letos, a to konkrétně ve Velké Británii a Nizozemí. Rodí se tak nový byznys plán, který – jak naznačil obchodní ředitel firmy John Abbott – by se postupně mohl rozšířit i jinam.

Firma neodhalila, jaké nabíječky plánuje používat, ale Abbott řekl, že většinu elektrických aut bude možné nabít na osmdesát procent do 30 minut – což evokuje, že by mohlo jít o rychlonabíječky typu 3 DC.

Značku Shell používá asi 25 tisíc pump po celém světě, ale prozatím není jasné, zda se přechodu na nový byznys zúčastní všechny – například v ČR by to dávalo smysl nejspíš jen v okolí dálnice D1. I tak je ale elektrický Shell hudbou velmi vzdálené budoucnosti, alespoň v našich podmínkách totiž celý přechod bude ještě pár desítek let trvat.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení