ElektrickéVozy.cz

Shell začne ještě letos na své pumpy instalovat nabíječky

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

S tím, jak se zvyšuje podíl elektrických vozidel mezi lidmi, hledají i čerpací stanice nové způsoby výdělku. A vypadá to, že se situaci v letošním roce přizpůsobí i Shell, jeden z největších provozovatelů pump na světě.

Část čerpacích stanic by se tak brzy mohla stát v podstatě analogií (mimoměstské) večerky, a firmy, které stanice provozují, by je mohly přetvářet i na kavárny nebo restaurace. Ostatně nabít auto prozatím nějakou dobu trvá, a jeho majitel má mezitím hromadu nevyužitého času. Takže se třeba stihne i naobědvat.

Společnost Shell začne s implementací elektrických zásuvek pro vozidla ještě letos, a to konkrétně ve Velké Británii a Nizozemí. Rodí se tak nový byznys plán, který – jak naznačil obchodní ředitel firmy John Abbott – by se postupně mohl rozšířit i jinam.

Firma neodhalila, jaké nabíječky plánuje používat, ale Abbott řekl, že většinu elektrických aut bude možné nabít na osmdesát procent do 30 minut – což evokuje, že by mohlo jít o rychlonabíječky typu 3 DC.

Značku Shell používá asi 25 tisíc pump po celém světě, ale prozatím není jasné, zda se přechodu na nový byznys zúčastní všechny – například v ČR by to dávalo smysl nejspíš jen v okolí dálnice D1. I tak je ale elektrický Shell hudbou velmi vzdálené budoucnosti, alespoň v našich podmínkách totiž celý přechod bude ještě pár desítek let trvat.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení