Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Podívejte se, o kolik bude Model Y větší než Model 3

  |  Martin Skořepa  |  diskuze

Crossover vs hatchback. Nový, větší Model Y vs aktuální, menší Model 3. Jaké budou velikostní rozdíly?

TIP: Tesla nám poprvé ukázala finální verzi Modelu Y. Má to být nejprodávanější elektromobil na světě

Oficiální srovnání sice stále neexistuje, jen různé špionážní fotky z ulice, kde ovšem srovnání zkreslují úhly. Nicméně teď se na internetu objevily zajímavé rendery, které údajně vycházejí z dostupných oficiálních dat, jako je například konfigurátor nových aut u Tesly, a oba zmiňované modely velikostně porovnávají, přímo vedle sebe.

Tohle je výsledek.

Možná si říkáte, že je chystaný Model Y pouze o něco málo vyšší, jinak nedošlo k žádným větším změnám. A měli byste víceméně pravdu. Ono Tesla totiž již dříve uvedla, že mezi těmito dvěma modely bude sdílet velkou část komponent, takže vlastně nemůže být překvapením, že auto nebude zas až tak jiné.

Konkrétně si můžeme povšimnout u Modelu Y zhruba o nějakých 5 až 8 cm delšího rozvoru oproti Modelu 3 (test), nebo také zvednuté výšky o cca 15 cm. Pokud jsou však propočty správné, pak by to stejně tak znamenalo, že by nový Model Y byl překvapivě o taktéž 5 až 8 cm kratší, přitom navíc paradoxně přináší volitelnou třetí řadu sedadel. Že by v tom měl prsty snad i David Copperfield?

Model Y od Tesly má být nejprodávanější elektromobil na světě. Podle Muska by měl mít více prodaných kusů, než všechny ostatní elektromobily Tesla dohromady. Důvod? Zejména to, že patří do SUV/crossover kategorie (dnes nejatraktivnější a nejprodávanější segment aut) a má jít o nejefektivnější SUV automobil na světě, se všemi možnými nejnovějšími technologiemi a také již vychytanými nedostatky, kterými dříve trpěl sesterský Model 3. Dojezd má být přes 500 km a cena by se neměla o mnoho lišit.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení