ElektrickéVozy.cz

Elektromobil s dojezdem 500 km nabijete za pouhých 5 minut

  |  25 komentářů  |  autor:

Revoluční technologie od izraelského startupu umožní superrychlé nabití elektromobilu s dojezdem zhruba 500 km. Postačí jen 5 minut.

Zatímco většina společností se snaží v elektromobilovém průmyslu o dosažení co nejdelší dojezdové vzdálenosti, u izraelského startupu pracují na ještě důležitější věci – aby se elektromobil nabil stejně rychle, jako když tankujete plnou nádrž u klasického auta.

Technologie FlashBattery slibuje superrychlé nabití baterie pro elektromobily s dojezdem 500 km za pouhých 5 minut. Využívá speciální nanomateriály a organické sloučeniny, naopak se obejde bez grafitu, který je běžně v Li-Ion článcích, ale limituje rychlejší nabíjení.

„Rychlonabíjení je klíčem k zásadnímu rozšíření elektrických vozů. Se současnými technologiemi baterií totiž nabíjení elektromobilů probíhá opravdu velmi dlouho, což zákazníky odrazuje. Společně s několika strategickými partnery z automobilového průmyslu tak zkoumáme možnosti a chceme co nejdříve přinést řešení pro všechny.“ řekl Doron Myersdorf, spoluzakladatel a CEO firmy StoreDot.

StoreDot svou unikátní technologii pro elektromobily vyvíjí od roku 2015, ovšem právě tento týden ji předvedl v rámci akce CUBE Tech Fair v Berlíně. Prý už zbývá jen poslední finální odladění a poté zamíří do prvních elektromobilů, které dorazí za zhruba 3 roky.

zdroj: StoreDot

ČLÁNKY:, , , , ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení