ElektrickéVozy.cz

Elektromobil s dojezdem 500 km nabijete za pouhých 5 minut

  |  25 komentářů  |  autor:

Revoluční technologie od izraelského startupu umožní superrychlé nabití elektromobilu s dojezdem zhruba 500 km. Postačí jen 5 minut.

Zatímco většina společností se snaží v elektromobilovém průmyslu o dosažení co nejdelší dojezdové vzdálenosti, u izraelského startupu pracují na ještě důležitější věci – aby se elektromobil nabil stejně rychle, jako když tankujete plnou nádrž u klasického auta.

Technologie FlashBattery slibuje superrychlé nabití baterie pro elektromobily s dojezdem 500 km za pouhých 5 minut. Využívá speciální nanomateriály a organické sloučeniny, naopak se obejde bez grafitu, který je běžně v Li-Ion článcích, ale limituje rychlejší nabíjení.

„Rychlonabíjení je klíčem k zásadnímu rozšíření elektrických vozů. Se současnými technologiemi baterií totiž nabíjení elektromobilů probíhá opravdu velmi dlouho, což zákazníky odrazuje. Společně s několika strategickými partnery z automobilového průmyslu tak zkoumáme možnosti a chceme co nejdříve přinést řešení pro všechny.“ řekl Doron Myersdorf, spoluzakladatel a CEO firmy StoreDot.

StoreDot svou unikátní technologii pro elektromobily vyvíjí od roku 2015, ovšem právě tento týden ji předvedl v rámci akce CUBE Tech Fair v Berlíně. Prý už zbývá jen poslední finální odladění a poté zamíří do prvních elektromobilů, které dorazí za zhruba 3 roky.

zdroj: StoreDot

ČLÁNKY:, , , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení