ElektrickéVozy.cz

Elektromobil s dojezdem 500 km nabijete za pouhých 5 minut

  |  1 komentář  |  autor:

Revoluční technologie od izraelského startupu umožní superrychlé nabití elektromobilu s dojezdem zhruba 500 km. Postačí jen 5 minut.

Zatímco většina společností se snaží v elektromobilovém průmyslu o dosažení co nejdelší dojezdové vzdálenosti, u izraelského startupu pracují na ještě důležitější věci – aby se elektromobil nabil stejně rychle, jako když tankujete plnou nádrž u klasického auta.

Technologie FlashBattery slibuje superrychlé nabití baterie pro elektromobily s dojezdem 500 km za pouhých 5 minut. Využívá speciální nanomateriály a organické sloučeniny, naopak se obejde bez grafitu, který je běžně v Li-Ion článcích, ale limituje rychlejší nabíjení.

„Rychlonabíjení je klíčem k zásadnímu rozšíření elektrických vozů. Se současnými technologiemi baterií totiž nabíjení elektromobilů probíhá opravdu velmi dlouho, což zákazníky odrazuje. Společně s několika strategickými partnery z automobilového průmyslu tak zkoumáme možnosti a chceme co nejdříve přinést řešení pro všechny.“ řekl Doron Myersdorf, spoluzakladatel a CEO firmy StoreDot.

StoreDot svou unikátní technologii pro elektromobily vyvíjí od roku 2015, ovšem právě tento týden ji předvedl v rámci akce CUBE Tech Fair v Berlíně. Prý už zbývá jen poslední finální odladění a poté zamíří do prvních elektromobilů, které dorazí za zhruba 3 roky.

zdroj: StoreDot

ČLÁNKY:, , , , ,
Elektromobil Volkswagen e-Golf je nyní k vidění v showroomu Alzy

Elektromobil Volkswagen e-Golf je nyní k vidění v showroomu Alzy

VČERA  |    |  diskuze (0)

Díky spolupráci mezi automobilkou Volkswagen a e-shopem Alza.cz si budou moci návštěvníci a zákazníci showroomu Alzy v Praze Holešovicích na vlastní oči…

Ford připravuje první elektromobil. Ujede prý kolem 500 km

Ford připravuje první elektromobil. Ujede prý kolem 500 km

21. 5. 2017  |    |  diskuze (0)

Zatímco většina předních automobilek už odhalila minimálně svou představu či nějaké předpokládané plány s produkcí svých prvních elektromobilů, u Fordu…

Šéf Volkswagenu: tohle auto může překonat Tesla Model 3

Šéf Volkswagenu: tohle auto může překonat Tesla Model 3

21. 5. 2017  |    |  diskuze (0)

Volkswagen se sice zavázal k větší orientaci své činnosti na elektrická vozidla, nicméně jezdili byste něčím takovýmto, co spíše než auto…

Mobilní zobrazení