Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Elektromobil Lucid Air slibuje rekordní dojezd. Dosáhne až na 710 km?

  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Vypadá to, že Tesla přijde o první pozici v žebříčku elektromobilů s nejdelším dojezdem na jedno plné nabití.

Prototyp elektromobilu Lucid Air v zimním testu | foto: Lucid Motors

TIP: Lucid Air už si mohou rezervovat i evropští zákazníci

Do historie by se měl v tomto směru zapsat nový elektromobil od americké firmy Lucid Motors, za kterou jako investor stojí především Saúdskoarabský veřejný investiční fond. Jde o luxusní, elektrický sedan Lucid Air, který se má dostat k prvním zákazníkům v příštím roce. Cena se předpokládá v rozmezí od 60 tisíc (1,3 milionu korun) až 165 tisíc dolarů (3,7 milionů korun).

Aktuálně má ze všech elektromobilů na světě nejdelší dojezd Tesla Model S, a sice 402 mil (647 km) a jde tak o první elektromobil, který překonal hranici dojezdu 400 mil na jedno nabití.

Elektromobil s nejdelším dojezdem?

Nový elektromobil Lucid Air má dosáhnout delšího dojezdu než Tesla a stanovit tak nové měřítko pro ostatní elektroauta. Dle teaseru se jeho dojezd zřejmě vyšplhá na 441 mil (710 km), nebo možná ještě více. Stejně jako u Tesly by mělo jít o normu EPA. Za skvělým dojezdem nového elektromobilu bude především skvělá aerodynamika, vždyť výrobce již prozradil, že jeho luxusní vůz má ve své kategorii rekordně nízký koeficient odporu vzduchu, jen 0,21. Nebo vylepšenou 900V architekturu, kterou nemá žádné jiné elektroauto na světě. Ale třeba v tom budou i nějaké nové, vylepšené baterie.

Vše se dozvíme již příští týden, v úterý 11. srpna, kdy dojde k oficiálnímu představení. Porazí nový Lucid Air v dojezdu elektromobil Tesla Model S? Co myslíte?

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KerosinVencaLibor Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Venca
Venca

No po Baterry day se předpokládá navýšení dojezdu Tesly S minimálně o 15 %, takže to Lucidu asi nevýjde, ale bude to super konkurence.

Kerosin
Kerosin

Přéééšně. :-)
Taky se klidně může stát, že po battery day budou hodnoty zase úplně jinde. :-) a ne jen o 15 %

Proto mne vždycky baví, jak automobilky představují koncepty svých EV s parametry Tesly z roku 2019 – jen s tím rozdílem, že jejich prodej předpokládají (v lepším případě) v roce 22.

Libor
Libor

Dávno jsou opravdu čisté technologie vynalezene!!!Jen jsou zkoupene a zamčené v šuplíku! Ať se jdou vysrat s tou slavnou elekromobilitou, vzdit není vůbec ekologická!!! Horší jak spalovací motory.!Jen zase loby, aby si zase někdo namastil kapsu a zničilo se zase kus krásně prirody😠!

Venca
Venca

Samozřejmě. Pověste nám něco o volné energii, zesilujících vysílačích, Perendevově motoru, Searl effect generatoru a dalších skvělých věcech, které jsou bohužel příliš skvělé na to, aby fungovali v reálném světě.

Venca
Venca

Povězte a fungovaly. Dnes mám nějaký špatný den. :-)

Mobilní zobrazení