Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Český elektromobil Luka EV dostal cenově dostupnější verzi

  |  Luboš Srb  |  8 komentářů

Češi přicházejí s novou verzí svého retro elektromobilu Luka EV, který je teď o bezmála 300 tisíc korun levnější.

Český elektromobil Luka EV Traditional | foto: MW Motors

TIP: Nový český retro elektromobil se jmenuje Luka EV

Vypadá stejně, a přeci je jiný

Zvenku přitom “staro-nový” elektromobil vypadá stále stejně a ani parametry se prakticky příliš neliší. Český výrobce MW Motors se sídlem kousek od Plzně toho docílil především díky náhradě 4 jednotlivých elektromotorů zabudovaných přímo do nábojů kol za levnější řešení v podobě jednoho centrálního elektromotoru.

Nový model Luka EV Traditional se jinak oproti modelu Luka EV In-wheel příliš neliší, ale další změny samozřejmě v návaznosti na pohonnou jednotku najdeme. Tak například hmotnost elektromobilu vzrostla o nějakých 70 kilogramů, ale stále se drží skvělé hodnoty pouhých 886 kg. Důvodem je podvozek vyrobený ze slitiny hliníku a kapota z vláknového kompozitu.

Tady jde o módu, ne trhání asfaltu

V útrobách českého retro elektromobilu dále najdeme dvojice battery-packů o celkové kapacitě 26,4 kWh, což se nezdá na dnešní poměry jako dost, ovšem díky skvělé spotřebě pod 10 kWh/100 km dle údajů samotného výrobce dokáže tenhle elektromobil ujet až 310 km na jedno nabití. Nejde však o žádnou standardizovanou normu, ale čísla přímo od MW Motors, takže těžko v tuto chvíli říci, jak to bude v reálném provozu.

Každopádně Luka EV ve variantě Traditional disponuje výkonem 55 kW, díky čemuž zrychlí z nuly na stovku za 9,8 sekund a maximálku má 140 km/hod. Elektromobil, jehož design a výroba probíhá přímo v České republice, tak spíše než na závodní dráhu bude pro milovníky stylu a tiché jízdy. Dochází zde k zajímavému skloubení retro módy s technologiemi budoucnosti, což je něco, co u běžných výrobců zákazníci zatím moc nenajdou.

Elektromobil je teď o 300 tisíc levnější

Nová varianta s přídomkem Traditional začíná na 30 000 eurech, což je o 10 000 eur méně než v případě varianty In-wheel. Jedná se ovšak o cenu bez dph, tj. při hrubém přepočtu přes 800 000 korun. I tak si ale dokážeme představit, že si tenhle unikát najde své zákazníky, a to klidně z jiných zemí než té naší.

zdroj: MW Motors, vlastní

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
fartacLaco liPetrCoffeboyJan Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jirka
Jirka

To je super a už jej někomu dodali nebo už se ví, kdy se bude prodávat? Je to krásné auto.

Petr
Petr

ty kola snad z citroéna se k tomu fakt nehodí.Dal bych retro plech z chrom poklicí

Jarda
Jarda

Pěkné, moc! Vypadá opravdu jako auto dle mých představ. Nicméně, cena není zrovna lidová. Prostě, nemůže být všechno pro všechny.

Jan
Jan

To je snad sranda nebo ne ? Vždyť vypadá jako z roku 1950 !!!

Coffeboy
Coffeboy

Retro.
Vyhledej si význam toho slova

Petr
Petr

Taky že jo, je to okopírovaná Tatra JK 2500. Jen kdyby zachovali původní masku. Tato vypadá skutečně otřesně

fartac
fartac

nepochopils to je učel ne

Laco li
Laco li

Ty kola na videu jsou fakt hrozný, úplně tím zmrvili auto(na fotce o.k). A na té masce taky mohli vynechat ty ledvinky…ale staví to nadšenci, název je po synovi majitele,tak za mě velké+. Ale homologovat to i s benzínem, třebaže menším se stejnými parametry, pár kusů by jiste prodali a mělo by vyjít i levněji,ikdyz to asi není jejich filozofie

Mobilní zobrazení