Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Bollinger ukázal svůj hranatý užitkový vůz poháněný elektřinou

  |  Jakub Mokříš  |  1 komentář

Firma Bollinger Motors se nachází v Michiganu a ukázala dva své nové elektromobily. Pojmenovala je jednoduše. B1 a B2.

Oba vozy stojí na platformě, která byla ve vývoji více než 4 roky. Cílem byla co největší jednoduchost a univerzálnost. Bollinger B1 je jednoduchý terénní vůz a Bollinger B2 je terénní pickup.

Design je od pohledu dost utilitární, na krásu se tady rozhodně nehraje, nicméně jednoduché tvary usnadní údržbu i používání vozidel. Očekávají se i slušně terénní schopnosti.

Obě auta mají dva elektromotory. Výkon je 614 koní, což umožňuje zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy. V základu je rovněž i dvoustupňová převodovka, jejíž převod do rychla bude asi spíše na silnici a v terénu přijde vhod spíše pomalejší, ale silnější stupeň. Světlá výška je 38 centimetrů a baterie má kapacitu 120 kWh. Dojezd není znám, ale obrovský akumulátor je jakýmsi solidním příslibem.

Důkazem, že oba vozy byly vytvořeny s ohledem na co nejvyšší praktičnost, je možnost u pickupu otevřít přední kapotu (frunk), sklopit zadní čelo a převážet třeba dlouhou trubku, prostrčenou skrz celé auto.

Zdroj: electrek

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
M M Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
M M
M M

Jeff

Mobilní zobrazení