ElektrickéVozy.cz

V Anglii roste síť rychlodobíjecích stanic

  |  komentovat  |  autor:

Tesla Motors před pár dny představila svou síť superdobíjecích stanic a nyní tu máme informaci, že se Ecotricity, společnost z Anglie, která vyrábí „zelenou energii“, společně s Nissanem zřejmě pokusí o podobný kousek.

Společnost Nissan instaluje své rychlodobíjecí stanice na Electricity dálniční dobíjecí síti. Jsou to 50 kW rychlonabíjecí body, které umožní řidiči nabít si svůj elektromobil na 80% baterie zhruba za 30 minut. Samozřejmě, záleží na vozidle a na stavu nabití (vybití) auta. To znamená, že na cestu mezi Birminghamem a Londýnem je vybitý elektromobil díky těmto nabíjecím stanicím připraven na 80% baterie za 30 minut.

Tyto nabíječky se nachází na určených strategických odpočívadlech. Takže zatím, co se vám elektromobil dobíjí, vy si můžete odskočit na něco dobrého k snědku. A půl hodinová doba není zas tak rozdílná oproti tomu, když někdo čerpá benzín, nebo naftu, protože často musí čekat u pokladny, nebo až odjede auto před nimi, takže se čekací doba může také poněkud prodloužit.

Jim Wright, výkonný ředitel Nissan Motor řekl: „Mnozí řidiči by rádi zažili ten pocit pohodlí a výrazné úspory nákladů díky elektrickému vozu, jako je například Nissan Leaf. Většina se však stále bojí, že by občas museli jet cestu delší, jak je 170 km dojezd tohoto vozu. Zavedením těchto nabíjecích stanic ale Nissan společně s Ecotricity odstanili tuto překážku, která by mohla řidiče trápit a díky tomu prakticky otevřeli cestu novým kupujícím.“

Díky partnerství těchto dvou firem je proces dobíjení zcela šetrný k životnímu prostředí, protože Ecotricity vyrábí převážně větrnou energii. „Věříme, že se tohle ukáže jako měnící moment při vytváření elektrických aut a také jako praktická volba pro motoristy – při současných stále se zvyšujících cenách benzínu mohou navíc snižovat emise uhlíku.“ Dodal Dale Vince, zakladatel energetické společnosti Ecotricity.

Standardní (13 Amp) nabíječky, které nabíjely za 8-10 hodin, budou v příštích měsících kompletně vyměněny za rychlé, 32 Amp nabíječky.

Ministr dopravy Norman Bauer doslova řekl: „Vítám tento průlomový projekt, který je obrovskou výhodou pro řidiče vlastnící automobil na elektrický pohon.“ Také hovořil o tom, že čím více je na silnicích elektrických vozidel, tím je důležitější, aby tyto stanice vznikaly. Tento plán by mohl přinést zásadní změnu v oblasti národní sítě dobíjecích stanic, kdy by řidiči nemuseli přemýšlet nad vzdáleností mezi začáteční a konečnou destinací, a kde by věděli, že své auto mohou nabít po cestě, zatím co si dají šálek kávy.

Nyní stačí pro řidiče jen se zaregistrovat a získat čipovou kartu, díky které budou moci tyto stanice využívat. Už je v oběhu i reklamní kampaň, která má odstartovat „elektrickou revoluci v Británii“.

via: green.autoblog.com

ČLÁNKY:, , , , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení