ElektrickéVozy.cz

V Anglii roste síť rychlodobíjecích stanic

  |  komentovat  |  autor: Jaroslav Opršal

Tesla Motors před pár dny představila svou síť superdobíjecích stanic a nyní tu máme informaci, že se Ecotricity, společnost z Anglie, která vyrábí „zelenou energii“, společně s Nissanem zřejmě pokusí o podobný kousek.

Společnost Nissan instaluje své rychlodobíjecí stanice na Electricity dálniční dobíjecí síti. Jsou to 50 kW rychlonabíjecí body, které umožní řidiči nabít si svůj elektromobil na 80% baterie zhruba za 30 minut. Samozřejmě, záleží na vozidle a na stavu nabití (vybití) auta. To znamená, že na cestu mezi Birminghamem a Londýnem je vybitý elektromobil díky těmto nabíjecím stanicím připraven na 80% baterie za 30 minut.

Tyto nabíječky se nachází na určených strategických odpočívadlech. Takže zatím, co se vám elektromobil dobíjí, vy si můžete odskočit na něco dobrého k snědku. A půl hodinová doba není zas tak rozdílná oproti tomu, když někdo čerpá benzín, nebo naftu, protože často musí čekat u pokladny, nebo až odjede auto před nimi, takže se čekací doba může také poněkud prodloužit.

Jim Wright, výkonný ředitel Nissan Motor řekl: „Mnozí řidiči by rádi zažili ten pocit pohodlí a výrazné úspory nákladů díky elektrickému vozu, jako je například Nissan Leaf. Většina se však stále bojí, že by občas museli jet cestu delší, jak je 170 km dojezd tohoto vozu. Zavedením těchto nabíjecích stanic ale Nissan společně s Ecotricity odstanili tuto překážku, která by mohla řidiče trápit a díky tomu prakticky otevřeli cestu novým kupujícím.“

Díky partnerství těchto dvou firem je proces dobíjení zcela šetrný k životnímu prostředí, protože Ecotricity vyrábí převážně větrnou energii. „Věříme, že se tohle ukáže jako měnící moment při vytváření elektrických aut a také jako praktická volba pro motoristy – při současných stále se zvyšujících cenách benzínu mohou navíc snižovat emise uhlíku.“ Dodal Dale Vince, zakladatel energetické společnosti Ecotricity.

Standardní (13 Amp) nabíječky, které nabíjely za 8-10 hodin, budou v příštích měsících kompletně vyměněny za rychlé, 32 Amp nabíječky.

Ministr dopravy Norman Bauer doslova řekl: „Vítám tento průlomový projekt, který je obrovskou výhodou pro řidiče vlastnící automobil na elektrický pohon.“ Také hovořil o tom, že čím více je na silnicích elektrických vozidel, tím je důležitější, aby tyto stanice vznikaly. Tento plán by mohl přinést zásadní změnu v oblasti národní sítě dobíjecích stanic, kdy by řidiči nemuseli přemýšlet nad vzdáleností mezi začáteční a konečnou destinací, a kde by věděli, že své auto mohou nabít po cestě, zatím co si dají šálek kávy.

Nyní stačí pro řidiče jen se zaregistrovat a získat čipovou kartu, díky které budou moci tyto stanice využívat. Už je v oběhu i reklamní kampaň, která má odstartovat „elektrickou revoluci v Británii“.

via: green.autoblog.com

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

1. 4. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Modernizovaný Lexus CT 200h (2017) staví na osvědčených základech japonské automobilky, přesto dokáže být značně originální. Na začátku všeho byl nelehký…

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Mobilní zobrazení