Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Také v Liberci budou mít elektromobily a plug-in hybridy parkování zdarma

  |  Luboš Srb  |  diskuze

Po Praze je Liberec dalším městem, ve kterém bude možné parkovat s elektroauty, které mají emise pod 50 g CO2/km, zcela zdarma.

Elektromobil Renault Twingo ZE | foto: Renault

TIP: Vše, co potřebujete vědět o parkování elektromobilů v Praze zdarma

Liberec podporuje elektromobilitu

Potvrzení padlo na jednání rady města. Zvýhodnění pro elektrické vozy vejde v platnost 1. srpna 2020. S informací přišel projekt Elektromobily – Liberec, který se stará o rozvoj elektromobility právě na severu Čech.

Všechny vozy s registrační značkou EL (tj. bateriové elektromobily, vodíkové elektromobily a plug-in hybridy) budou moci od 1. srpna 2020 zdarma parkovat na označených parkovacích místech v Liberci, v zónách placeného stání. A bezplatné stání se bude týkat i modrých zón, ovšem zde jen v omezeném čase, aby to nelimitovalo rezidenty a abonenty.

„Ekologicky šetrná vozidla, tedy elektromobily, můžou bezplatně parkovat na zónách placeného stání, kde jsou umístěny parkovací automaty a také, na základě vydání parkovací karty, na modrých zónách v čase od 8 do 16 hodin, kdy předpokládáme nižší obsazenost držiteli rezidentních a abonentních karet,“ popisuje náměstek primátora pro technickou správu města Jiří Šolc.

„Sdílená vozidla (pozn. redakce: s jakýmkoliv typem pohonu, tedy i konvenčním) můžou bezplatně parkovat na zónách placeného stání za podmínky, že budou mít vydanou parkovací kartu, která bude sloužit jako identifikace carsharingového vozidla,“ vysvětluje náměstek Jiří Šolc.

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení