Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Omrkli jsme nový hybridní Yaris, který bude Toyota vyrábět v ČR!

  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Yaris je pro Toyotu jedním z nejdůležitějších modelů, který je sice malý, ale možná právě díky tomu nakonec dokáže v mnoha směrech neuvěřitelně překvapit.

Nový Yaris Hybrid (2020) vypadá hodně sportovně a hlavně pak hodnotně | foto: vlastní

TIP: Test Toyota C-HR 2.0 Hybrid (2020) – Japonci otevírají další šampaňské

Velký krok vpřed

Nová generace Toyoty Yaris představuje významný krok vpřed, ať už díky sportovnějšímu designu, vylepšenému hybridnímu pohonu 4. generace, nebo také nejnovějším bezpečnostním prvkům Toyota Safety Sense, které dost paradoxně ani například nejnovější, vyšší model RAV4 zatím nepřináší.

Yaris (2020) je pak také prvním hybridem, který se bude vyrábět v ČR, v továrně TPCA v Kolíně. Nás samozřejmě nejvíce zajímaly podrobnosti k elektrickému pohonu. Nový vůz má jako první Yaris modernější Li-Ion baterie, díky čemuž vzrostla kapacita baterie o 19 % (199 Wh/4,3 Ah) a také napětí (177,6 V – 3,7 V x 48 článků), naopak hmotnost klesla o 12 kg. Akumulátor je umístěný pod zadními sedadly a neubírá tak žádné místo v kufru ani v kabině.

Nová hybridní převodovka umožňuje Yarisu vypnout spalovací motor a jet v režimu EV rychlostí až 130 km/h (o 55 km/h více než u předchůdce), přičemž dle čísel Toyoty je prý možné jet až 80 % doby jízdy v režimu EV (oproti 50 % u předchůdce). Ale co hlavně oceníte, hybridní pohon už nemá znít jako vysavač (!), ale měl by být mnohem tišší a s přirozenější akcelerací.

Samozřejmě nechybí tlačítko EV pro čistě elektrický režim. A pokud jde o spotřebu, měla by být o 20 % lepší (něco kolem 4 l/100 km) a emise CO2 poklesly na 85 g/km. Velkou modernizací také prošel interiér, který je vzdušnější a působí tak nějak hodnotněji. Například měkčené materiály u palubní desky nebo látkové potahy či kvalitnější těsnění na dveřích, díky čemuž pak zavření dveří zní mnohem příjemněji než je u těchto levnějších aut běžné.

Cena nové, hybridní Toyoty Yaris (2020) začíná na 445 tisících korunách a už teď se moc těšíme, až si ji vyzkoušíme v klasickém redakčním testu na silnicích.

zdroj: vlastní

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KruegerPepek Vyskoc Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Pepek Vyskoc
Pepek Vyskoc

Dete uz k sipku s tim vysavacem. Prius mam a motor neni skoro slyset. A kdyz ano, tak to rozhodne nepripomina vysavac.

Krueger
Krueger

199Wh??? To musí bejt ranec km co na to ujede v EV módu 😂

Mobilní zobrazení