Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Elektrický tahač Tesla Semi dorazí na trh v roce 2020

  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nejnovější informace naznačují, že na výrobu dalšího produktu Tesly v podobě elektrického tahače si ještě nějaký ten pátek počkáme.

Tesla Semi byla představena na podzim loňského roku a měla se začít vyrábět v roce 2019. Kdekdo tedy předpokládal, že by ve stejném roce mohly být první vyrobené kusy i dodávané prvním majitelům. Jeden z nich však tvrdí, že automobilka jako termín dostupnosti uvádí až rok 2020.

Nemusí to nutně znamenat nějaké problémy. Naopak podle některých předpokladů má Tesla nejspíše stovky nebo i tisíce rezervací nového elektrického tahače, a tak dost možná opět nebude stíhat vyrábět. Spekuluje se, že výroba bude probíhat v gigatovárně 1 v Nevadě a začne jen v menším měřítku, rozšířena na větší kapacity bude až postupně během výroby.

Elon Musk minulý týden při hovoru ohledně finančních výsledků uvedl, že Tesla “udělala pokrok u modelu Semi”. Ale časový harmonogram zatím nebyl posunutý.

Pokud jde o specifikace, Tesla Semi disponuje hned čtyřmi elektromotory, které pocházejí z elektromobilu Model 3. Díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/hod za pouhých 5 sekund (!), přitom průměrný tahač dneska potřebuje kolem 15 vteřin. A s maximálním nákladem, který může být až cca 36 tun, pak zrychlí za zhruba 20 sekund, což je opět výrazně lepší než 40 sekund u běžného kamionu s plným nákladem. Pokud jde o dojezd, Musk věří v 1 000 km (!). Pomocí solární nabíjecí stanice Tesla Megacharger pak lze údajně dobít 80 % baterie během pouhých 30 minut. A pak jsou tady takové vychytávky, jako kamery místo zpětných zrcátek nebo možnost autonomní jízdy v konvoji.

zdroj: Electrek

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
donkamionPetr H.Rene Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Rene
Rene

Elektrický tahač Semi už pokusně jezdí mezi Gigafactory v Nevadě a kalifornským Fremontem, kde se montují modely S, X a 3. Zákl. cena má být 250 tis. dolarů nebo možnost pronájmu za 5 až 7 tis. dolarů měsíčně.

Petr H.
Petr H.

Nedávno jsem četl průzkum, kde jasně vyplynulo, že tzv. uhlíková stopa, při výrobě elektromobilů, přímo souvisí s velikostí baterie. Jednalo se o osobní auta, ale u modelu Tesla S3 ( z testovaných aut měl největší baterii )se jednalo asi o 7 let, než se začne takový elektromobil ekologicky vyplácet. Předpokládám, že kamion Semi bude mít baterku nejméně 10x větší.
Pánbůh chraň tuto planetu.

donkamion
donkamion

Nedávno jsme si kupovali několik tahačů do naší přepravní společnosti z https://www.truck1-cz.com/tahace Samozřejmě jsme počítali, že časem by se nám elektrický tahač vyplatil, počáteční investice je však tak vysoká, že bychom si ji v žádném případě nemohli dovolit.

Mobilní zobrazení