Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Čínský startup ukázal elektromobil s dojezdem 643 kilometrů

  |  Jakub Mokříš  |  1 komentář

Human Horizons je hodně vzletný název nového čínského startupu, který představil koncept svého elektromobilu HiPhi 1.

Jedná se o SUV, které má mít dojezd až 643 kilometrů (400 mil). Na palubě bude, krom obligátních a všudypřítomných displejů, i “neurální síť”, která má být schopna ve spolupráci se šesti výpočetními jednotkami zpracovávat velké množství informací ze senzorů a činit rozhodnutí. Nevíme tak úplně, co si pod tím představit, ale lehce nás to děsí.

Zajímavý je systém otevírání dveří, kdy se odklopí směrem nahoru i střešní segmenty na druhou řadou sedadel. To patrně proto, aby mohli důstojně nastoupit i cestující do řady třetí, vůz bude totiž šestimístný.

Co se týče pohonu, tak výkon zatím neznáme, ale čínští vývojáři si vysnili 96 kWh baterii, která má umožnit již avizovaný dojezd. Zrychlení z nuly na 100 km/h má být za 3,9 sekundy. Human Horizons v současné době předělává bývalou továrnu firmy Kia a právě tam by měla začít i sériová produkce HiPhi 1. Stát se tak má v roce 2021.

Vůz bude dostupný nejdříve na čínském trhu, ale později by se soudruzi měli podělit i se zbytkem světa a HiPhi 1 se tak může dostat i do Evropy.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Hezký koncept, zajímavé auto – rozhodně by mohlo být první (a možná i jediným) autem v rodině. Dost mi připomíná NIO S8 (které se už vyrábí a prodává). Jen ta akcelerace mi přijde zbytečně divoká. Od šestimístného MPV (SUV) nikdo nečeká sportovní výkony, bohatě by stačila akcelerace okolo 10s na úkor výkonu motoru. S méně výkonným motorem by obdobný dojezd docílili s výrazně menší baterií a tedy s výrazně nižší cenou. Nicméně jako obvykle zveřejnili kde co, krom (alespoň odhadované) ceny.
PS: pokud nezmění pro zbytek světa název, tak bude vtipné (zejména v Californii) jezdit Hipíkem 1 :-)

Mobilní zobrazení