Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

V USA budou podle studie v roce 2030 elektromobily stále v menšině

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Ti, co věští rychlý konec konvenčním automobilům se spalováky, se možná děsí zbytečně. Nebo by se měli odstěhovat za oceán.

V USA si totiž nedávají žádné zvláštní zvrhlé závazky, které tak trošku zavánějí totalitními praktikami. Ano, sice tam existují jakési dotace, ale Američané nejsou celí žhaví do zakazování spalovacích motorů, jako to předvádějí v poslední době některé nejen evropské státy.

Podle poslední studie tak sice v USA podíl elektromobilů poroste, ale tak nějak pomaleji a více přirozeně. V roce 2030 by mělo být 69 ze 100 prodaných vozů v USA mít spalovací pohonnou jednotku.

To v Číně jsou na tom trochu opačně. Tam se ve stejném roce očekává, že elektromobily převezmou vládu na silnicemi a pouze 48 % nově prodaných aut bude jezdit na benzín nebo naftu. Čína ovšem uměle vytváří podmínky, které jsou pro elektromobily skutečně výhodné.

Když se podíváme zpět do USA, tak tam to kazí jen tradičně “progresivní” stát Kalifornie, kde zvažují zákaz “čmoudů”, ale ten pravděpodobně neprojde.

Zdroj: insideevs

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení