ElektrickéVozy.cz

LG otevře novou továrnu na baterie do aut v Polsku

  |  1 komentář  |  autor: Pavel Kreuziger

Společnost LG oznámila, že prostřednictvím své divize LG Chem otevře novou továrnu v Polsku, která bude vyrábět baterie pro automobily s kapacitou 100 tisíc „battery packů“ ročně.

Jihokorejská společnost LG se snaží prorazit na trhu dodavatelů pro segment elektrických aut už nějakou dobu. Ostatně vyrábí některé z nejdůležitějších komponent pro elektromobil Chevy Bolt EV.

Projekt nové továrny v blízkosti Vratislavi byl oznámen už v roce 2015. Tehdy se počítalo s poloviční produkcí, tedy bateriemi pro 50 tisíc aut. Firma navýšení kapacity ohlásila společně s polskou vládou, která má na projektu evidentně eminentní zájem, v průběhu prosince. Souhrnná kapacita ročně vyrobených baterií by měla činit asi 6 GWh.

Společnost již disponuje třemi továrnami, které nabízejí roční produkci komponent pro 280 tisíc elektromobilů. Tyto továrny se nacházejí v Číně, ve Spojených státech a v Jižní Koreji.

Nová továrna v Polsku má být dostavěna v letošním roce. Baterie od LG mají směřovat k „významným výrobcům“, jejichž jména však nebyla zveřejněna.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jirka
Jirka

Takze kvalita pujde do kopru….
Vse v Polsku vyrobene stoji za prd!

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

Test: Lexus CT 200h snoubí funkčnost a nadčasovou eleganci

1. 4. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Modernizovaný Lexus CT 200h (2017) staví na osvědčených základech japonské automobilky, přesto dokáže být značně originální. Na začátku všeho byl nelehký…

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Mobilní zobrazení