ElektrickéVozy.cz

LG otevře novou továrnu na baterie do aut v Polsku

  |  1 komentář  |  autor: Pavel Kreuziger

Společnost LG oznámila, že prostřednictvím své divize LG Chem otevře novou továrnu v Polsku, která bude vyrábět baterie pro automobily s kapacitou 100 tisíc „battery packů“ ročně.

Jihokorejská společnost LG se snaží prorazit na trhu dodavatelů pro segment elektrických aut už nějakou dobu. Ostatně vyrábí některé z nejdůležitějších komponent pro elektromobil Chevy Bolt EV.

Projekt nové továrny v blízkosti Vratislavi byl oznámen už v roce 2015. Tehdy se počítalo s poloviční produkcí, tedy bateriemi pro 50 tisíc aut. Firma navýšení kapacity ohlásila společně s polskou vládou, která má na projektu evidentně eminentní zájem, v průběhu prosince. Souhrnná kapacita ročně vyrobených baterií by měla činit asi 6 GWh.

Společnost již disponuje třemi továrnami, které nabízejí roční produkci komponent pro 280 tisíc elektromobilů. Tyto továrny se nacházejí v Číně, ve Spojených státech a v Jižní Koreji.

Nová továrna v Polsku má být dostavěna v letošním roce. Baterie od LG mají směřovat k „významným výrobcům“, jejichž jména však nebyla zveřejněna.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jirka
Jirka

Takze kvalita pujde do kopru….
Vse v Polsku vyrobene stoji za prd!

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

15. 2. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Automobilka Tesla se pochlubila, že za celou svou historii dokázala ve svých továrnách vyprodukovat již 300 000 elektromobilů. Počty prodaných…

Mobilní zobrazení