Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Čína je pro Volkswagen klíčovým trhem

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Čína sehraje klíčovou roli v globální transformaci koncernu Volkswagen, která směřuje k eliminaci emisí CO2. Již v letošním roce bude rozšířena nabídka elektrifikovaných vozidel. Do roku 2028 má být více než polovina z koncernem plánovaných 22 milionů elektromobilů vyráběna v Číně.

Tip: Volkswagen odhalil I.D. Roomzz

Nový společný podnik se navíc zaměří na výstavbu nabíjecí infrastruktury, která urychlí elektrickou ofenzivu a zvýší akceptaci elektromobility. Volkswagen Group China také zefektivní a zintenzivní výzkumné práce na budoucích technologiích zastřešením vývojových oddělení značek Volkswagen a Audi.

Dr. Herbert Diess, předseda představenstva společnosti Volkswagen AG, k tomu říká:

„Plníme nejen náš slib, že budeme snižovat emise v rámci stanovených legislativních limitů v Číně, ale postupně budeme směřovat k neutrální bilanci emisí CO2. Proto sázíme na čistou mobilitu a ekologické výrobní procesy. Čína má v tomto ohledu mimořádný význam.“

V Číně tak má být na konci tohoto roku 14 elektrifikovaných modelů. A do roku 2028 se má v Číně vyrábět 11,6 milionu elektromobilů značky Volkswagen, což je více než polovina celkové plánované produkce. Navíc ve všech 33 čínských výrobních závodech značky Volkswagen a jejích partnerů bude pokračovat snižování ekologické zátěže. Jen v uplynulém roce došlo ke snížení emisí CO2 v čínských výrobních závodech o 13 procent, resp. 390 000 tun CO2.

Pro značky Volkswagen a Audi a pro koncernový výzkum bude zavedena jednotná struktura výzkumu a vývoje (ONE R&D). Tento krok rozšíří kapacity pro výzkum a vývoj budoucích technologií. A to zní jako něco, co celý koncern už dávno potřeboval. Neustále sice vídáme koncepty, plány a odvážná tvrzení, ale zatím nemáme příliš hmatatelných výsledků. Necháme se překvapit, třeba bude VW časem bojovat o přední místa v prodejích elektromobilů.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení