ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Ženy si chtějí pořídit elektromobil, ale zatím o tom neví

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Studie od dvou severských univerzit University of Sussex a Aarhus University ukázala, že automobilky s elektrickými vozy mají ještě co dohánět.

Tip: Lidé podceňují elektromobily, ukazuje nejnovější průzkum

Dotazováni byli obyvatelé Dánska, Finska, Islandu, Švédska a Norska, tedy zemí, ve kterých je elektromobilita poměrně rozšířená a pozitivně vnímaná. Přesto bylo překvapením, že automobilky nevyužívají celý potenciál, jaký elektrické vozy přinášejí – při prezentacích a představování elektromobilů se zaměřují mnohem více na preference mužského pohlaví, než ženského.

Možná si řeknete, že vycházejí z nějakých statistik, které pohlaví má při nákupu automobilu hlavní slovo nebo které kupuje více aut, či za vyšší cenu. Zkrátka aby na tom prodejce vydělal. Nicméně je škoda, že automobilky zatím nevyužívají celý potenciál, který elektromobily přinášejí. Mají tedy rozhodně ještě co dohánět.

Konkrétně studie zjistila, že ženy ujedou denně méně kilometrů než muži, takže vlastně reálně nepotřebují auta s delším dojezdem. O tom, že chtějí pořizovat své příští auto levněji, však ještě zůstává menším problémem, ale s velkovýrobou baterií a snížení ceny za klíčovou komponentu elektromobilů by mělo být i toto vyřešeno. A také je překvapivé, že mají mnohem méně zkušeností s řízením elektrických vozů. Přitom jim dle studie hodně záleží na jednoduchosti ovládání, bezpečnosti, provozních nákladech, či dopadu na životní prostředí – což všechno splňují právě auta s elektrickým pohonem.

Naopak pro muže je důležitější komfort či akcelerace. Což je také splněno, ale o tom řada z nich taktéž neví, takže si obě pohlaví vlastně nemají co vyčítat. Největšími problémy už zůstává jen vyšší pořizovací cena, resp. poměr cena/dojezd, dále nabíjecí infrastruktura, která je v některých zemích rozvinutější a v jiných stále poměrně zanedbaná, či horší dostupnost.

zdroj: electrive

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Upgradovaná BMW i3 a i3s (2019) mají mít delší dojezd

Upgradovaná BMW i3 a i3s (2019) mají mít delší dojezd

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Ještě před koncem letošního roku by měla dorazit nová generace městských elektromobilů BMW i3 a i3s, které budou mít větší baterii.…

Tesla Semi: revoluce na poli přepravní dopravy?

Tesla Semi: revoluce na poli přepravní dopravy?

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Elektrický tahač od Tesly slibuje velké věci, koneckonců jde o pořádný kolos, za kterým stojí jeden z největších vizionářů 21. století.…

Na elektromobily je stále příliš brzo, myslí si šéf Lexusu

Na elektromobily je stále příliš brzo, myslí si šéf Lexusu

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

V očích některých už to vypadá, že se v Lexusu potažmo Toyotě bojí přechodu na čistě elektrický pohon jako čert kříže.…

Mobilní zobrazení