Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Zaměstnanci Tesly se rozpovídali o mizerné kvalitě produkce ve výrobním stanu

  |  Jakub Mokříš  |  diskuze

Automobilka Tesla se stále potýká s problémy a tak musí občas trochu improvizovat. Třeba vyrábět své elektromobily ve stanu nebo ve velkém používat lepicí pásku.

Jeden se až podivuje, v jakých podmínkách se dají vyrábět auta. Zaměstnanci, kteří pracuje v stanu GA4, který je jakousi improvizovanou výrobní halou, se rozpovídali pro stanici CNBC. Vedení firmy je prý nutilo používat černou vinylovou pásku, kterou olepovali prasklé plastové držáky. Páska se používá i k přichycení částí, které vydávají vibrace.

V rámci úspory času a obrovského tlaku na objem produkce byly někdy kompletovány vozy, kterým chyběly šrouby nebo tam šrouby byly, ale chyběly jim matky. Výrobní linka musela neustále běžet, když nějaká součástka chyběla nebo nebyla správně upevněna, nikdo výrobu nezastavil, aby dané oddělení produkci nebrzdilo.

Na druhou stranu je prý ve stanu dobrá nálada a zaměstnanci mohou poslouchat hudbu a někdy ani nemusí mít předepsaný pracovní oděv. Montáž automobilů v GA4 je ale patrně dost o improvizaci a každý vyrobený kus je tak svým způsobem originál.

Samotná automobilka samozřejmě tvrdí, že její auta procházejí kontrolou kvality a svádí vše na zaměstnance, kteří nedodržují výrobní postupy.

Zdroj: cnbc

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení