ElektrickeVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Vyšší maximální povolená rychlost pro elektromobily?

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Elektromobily už v některých vyspělejších zemích získaly řadu zajímavých zvýhodnění, které mají pomoci (a někde skutečně pomáhají) většímu rozšíření této alternativy ke konvenčním autům.

Dotace na cenové zvýhodnění, parkování zdarma, nebo jízda ve vyhrazeném pruhu. To je jen pár zvýhodnění, které už elektromobily v některých zemích či městech mají. V Rakousku jdou ovšem dále a chtějí u elektromobilů zvýšit maximální povolenou rychlost.

Konkrétně by šlo o navýšení maximální povolené rychlosti na dálnicích v usecích, kde se smí jet max. 100 km/hod. Jedná se celkem o 440 km. Elektromobily by zde mohly jet max. až 130 km/hod, tedy o 30 km/hod rychleji než ostatní auta. Zvýhodnění by se týkalo pouze elektrických vozů s čistě elektrickým pohonem, nikoliv hybridů či plug-in hybridů. Tedy aby bylo jednoznačně jasné, že dané auto jede skutečně na elektřinu, nikoliv palivo.

Proč s tímto návrhem někdo přišel? Můžeme říct, že jednak u elektromobilů ani u vyšších rychlostí nehrozí, že by produkovaly během své jízdy jakékoliv emise, a dále pak ani nejsou při jízdě tak hlasité jako konvenční auta. Takže zde zvýhodnění může mít nejen smysl takový, by se podpořil prodej a využívání elektromobilů, ale také čistě praktický důvod.

Spolu s upravenými rychlostními limity rakouská vláda prosazuje také otevření autobusových pruhů pro automobily s nulovými emisemi a podporu bezplatných parkovacích programů pro elektrifikovaná vozidla.

zdroj: Teslarati

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Robinnestobombero1 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
bombero1
bombero1

jo,není nic lepšího pro bezpečnost,když všichni pojedou 100 a pár vyvolených se mezi tím bude proplétat 130…..A navíc ony ty elektrozázraky mají stejnou spotřebu ve 100 i ve 130? Že by mi něco ve fyzice uniklo? A jestli ne,tak se jen v Tušimicích bude víc hulit z komína….

nesto
nesto

1. To ukazuje, že to omezení 100km/h nemá vůbec nic společného s bezpečností.
2. V rámci bezpečnosti, to výrazně těžší auto může ject rychleji? To je blbost.
3. Chápu upřednosňovaná elektromobilů, ale tohle je fakt kravina. Navíc v současné době maj elektromobily jen bohatí, takže to zvýhodnění směřované na už tak dost privilegované lidi, takže je to docela anti rovnostářský hnus.

Robin
Robin

Podle mne je toto hloupost, protože tady jsou i věci ohledně bezpečnosti v provozu na silnicích a elektromobily jsou pořád „jenom“ auta jako každá jiná, která mají svoje limity pokud jde o pevnost karoserie apod. Stejně tak mi připadá podivné, zvýhodňovat elektromobily zvláštními jízdními pruhy, parkováním zdarma nebo dotacemi, protože pokud jich bude opravdu hodně, tyto výhody budou dříve či později zrušeny a majitelé budou platit jako všichni ostatní. Včetně zavedení spotřební daně, která se zatím v souvislosti s provozem elektromobilů neplatí. Kvalitní výrobek nepotřebuje zvýhodňování dotacemi nebo výjimkami v provozu a podle mne jsou i tyto věci jen důkazem… Číst vice »

Model 3 od Tesly je v TOP 20 nejprodávanějších vozů v USA

Model 3 od Tesly je v TOP 20 nejprodávanějších vozů v USA

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Je vidět, že Teslu jako leadera a průkopníka mezi výrobci elektromobilů by měli začít ostatní výrobci brát opravdu vážně.…

Tesla opět reaguje na katastrofy. Umožňuje nabíjení zdarma

Tesla opět reaguje na katastrofy. Umožňuje nabíjení zdarma

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Lesní požáry, které v současné době sužují Kalifornii, ohrožují na životech tisíce lidí. A Muskova Tesla se rozhodla pomoci…

Faraday Future: propouštění, nucená dovolená a zavřená továrna

Faraday Future: propouštění, nucená dovolená a zavřená továrna

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Faraday Future, která slibuje elektromobily budoucnosti, před sebou aktuálně nemá zrovna zářnou budoucnost. Naposledy v důsledku dění posledních měsíců…

Mobilní zobrazení