Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

VW Golf eR1 věští elektrickou budoucnost motorsportu

  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze

Velké překvapení zažili návštěvníci Velké ceny Ice race u jezera Zeller v Rakousku. Mezi závodní speciály totiž tým Volkswagenu přijel představit svůj koncept plně elektrického rallye vozu eR1.

TIP: Závodní vůz roku? Elektromobil od Volkswagenu dál boduje

Namísto technickými daty se ale přítomné snažil oslnit toliko neslyšným driftováním po zasněžené dráze. A to přesto, že se šéf volkswagenovské divize R nechal slyšet, že se nejedná o automobil určený pro závodění, natož stavěný podle regulí rallye soutěží. Má se spíš jednat o jakéhosi ambasadora elektrické budoucnosti v podobném typu závodění, na kterou se VW prý pilně chystá.

Možná i proto zatím o VW Golf eR1 nejsou známé žádné detailnější podrobnosti. Snad jen to, že se jedná o předchozí variantu Golfu, nápadně podobnou modelu GTI TCR. Dost možná jej pohání podobný motor, jako elektrifikovaný okruhový speciál ID R, tedy dva elektromotory o celkovém výkonu 500 kW.

Tak jako tak, pro Volkswagen je podle slov jeho představitelů elektrifikace motoristického sportu blízkou budoucností. Jeho první speciál by mohl vycházet z hatchbacku ID.3, který by měl přijít na trh letos v létě.

zdroj: insideEVs

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení