Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Všechna Volva budou do roku 2019 elektrická nebo hybridní

  |  Pavel Kreuziger  |  1 komentář

Zastánci spalovacích motorů mohou smutnit – Volvo totiž plánuje být už v roce 2019 první tradiční automobilkou, která bude vyrábět jen elektromobily a hybridy.

Čínští vlastníci švédské značky se tak rozhodli i přesto, že se jiné firmy snaží svoje portfolio diverzifikovat a nevsázet všechno na jednu kartu. Důkazem budiž známý pokus Mazdy s motorem s „dieselovou“ koncepcí na benzin nebo dvoutaktní Ford F-150 se spotřebou zanedbatelných (na tak obrovský stroj) 7,6 litrů na sto.

Ale vraťme se zpátky k automobilce Volvo. Ta mezi lety 2019 a 2021 plánuje uvést hned pět elektrických modelů. Dva z nich budou součástí tovární „vytuněné“ řady Polestar, zbývající tři budou trochu usedlejší modely Volvo. Ty budou mít hybridní alternativu, kombinovanou s benzínovým nebo dokonce i dieselovým motorem.

Automobilka Volvo v současnosti patří čínským vlastníkům – společnosti Geely Holding – a tak se jejímu novému směřování nelze pranic divit. Čínský trh totiž elektromobilům přeje, takže jenom doufejme, že tamní elektrifikační infrastruktura brzy nebude příliš závislá na uhelných elektrárnách. Ostatně, příliš ekologické podle všeho nejsou ani tamní hydroelektrárny, při jejichž výstavbě se na přírodu zas tak moc nehledí.

Zdroj: Engadget

ŠTÍTKY:, , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rada Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Rada
Rada

Už vidím na našich sídlištích ty desetitisíce prodlužovaček…..ale třeba je budou nabíjet indukčně….☺

Mobilní zobrazení