ElektrickéVozy.cz

Volkswagen ohlásil velkou investici do elektromobility

  |  komentovat  |  autor: Pavel Kreuziger

Německá automobilka Volkswagen aktualizovala svoje plány na elektrická vozidla kompletním přehodnocením své investiční strategie.

Počátkem roku 2017 Volkswagen oznámil, že do tohoto segmentu zainvestuje zhruba 10 miliard dolarů (okolo 200 miliard korun), jenže zatím poslední slib je mnohem ambicióznější – firma nyní slibuje, že utratí až 70 miliard eur (téměř 1,8 bilionu korun), aby do roku 2030 mohla uvést 300 modelů elektrických aut.

Z této částky má jít většina – 50 miliard eur – do výroby baterií, aby mohly být naplněny ambice firmy pro příští desetiletí. (Doufejme, že tyto peníze budou stačit k tomu, aby se vymyslelo nějaké ekologičtější řešení s ne tolik výraznými externalitami, jako mají řešení současná.)

Šéf Volkswagenu Matthias Müller je propagátorem elektromobilů od chvíle, co se ve firmě ujal žezla (připomeňme, že to bylo po aféře Dieselgate). Dočkal se však i silného odporu ze strany vedení.

Na nejbližší léta jsou pod značkou Volkswagen chystány 4 nové elektrické modely, další však přijdou pod značkami Audi, Porsche (sic!) a dalšími. O konkrétních plánech takové automobilky Škoda však informace nemáme.

Zdroj: Electrek.co

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

Tesla vyrobila přes 300 000 elektromobilů za necelých 6 let

15. 2. 2018  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Automobilka Tesla se pochlubila, že za celou svou historii dokázala ve svých továrnách vyprodukovat již 300 000 elektromobilů. Počty prodaných…

Mobilní zobrazení