Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | filmy o elektromobilech | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Volkswagen ID.5 se objevil na prvních renderech

  |  Martin Skořepa  |  5 komentářů

Volkswagen ID.5 by měl být plně elektrickým nástupcem Passatu, který je zatím nabízet maximálně v plug-in hybridu, nikoliv však jako elektromobil. Na co se můžeme u chystaného modelu těšit a jak by vlastně mohl vypadat?

Render s chystaným elektromobilem Volkswagen ID.5 | foto: motor.es

ROZHOVOR: Volkswagen vidí budoucnost v elektromobilitě, protože není nic lepšího

Jednoduchý a přitom luxusní

Na to se snažil odpovědět zahraniční web motor.es, který přinesl předběžné neoficiální rendery. Vycházel přitom jednak ze studie Volkswagen ID. Space Vizzion, který má být předobrazem očekávaného sériově vyráběného vozu, tak ještě ze sourozeneckých modelů ID.3 a ID.4, jejichž finální podobu již známe.

Nástupce luxusního Passatu by se měl jmenovat právě Volkswagen ID.5 a být nabízený jak ve verzi sedan, tak samozřejmě i jako oblíbené kombi. Elektromobil bude postavený jak jinak než na specializované platformě MEB. A dá se tak nějak předpokládat, že výbava bude zajímavější než v případě nižších modelů, ale konkrétní specifikace zatím neznáme.

Render s chystaným elektromobilem Volkswagen ID.5 | foto: motor.es

Představení elektrického Volkswagenu ID.5 by mohlo proběhnout zřejmě v roce 2021, protože Volkswagen plánuje zahájení výroby v roce 2022, kdy by se snad mohlo nové elektroauto také začít prodávat. Teď nezbývá nic jiného, než čekat.

zdroj: motor.es

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RobinRADEKFyrsKerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

Rendery – ty by jim šli.
Ať si nechaj rendery, a už konečně “rozjedou” alespoň ID.3

Kerosin
Kerosin

No tak vzhledem k tomu, že je to neoficiální render, a to auto buď nikdy nebude, a nebo úplně jiné, tak jste klidně mohli napsat i “renderované” parametry, aby to byla bombastičtější zpráva. Takže doplním. Tento RENDER má novou baterii technologie solid-state s hustotou energie 515 Wh/kg. Budou tři modely jeden s kapacitou baterie 75 kWh, druhý 100 kWh a třetí 150 kWh u kterého se předpokládá dosažení dojezdu WLTP 1000+ km. Nabíjecí příkon auto zvládá až 350 kW, avšak kvůli nové patentované technologii chargebooster se celá baterie dokáže nabít z 10% na 80% za méně než 10 minu, a… Číst vice »

Fyrs
Fyrs

Tyvolr, ty máš asi hodně času 😁

RADEK
RADEK

A plácá a plácá, ostatně skoro jako vždy…

Robin
Robin

Konečně z vás vypadlo něco, co zní lákavě. S takovým EV bych problém neměl. Škoda, že je to zatím je fikce, ale dobrá. :-)

Mobilní zobrazení