Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Van Hool představil nové autobusy s alternativními pohony

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Belgický výrobce autobusů Van Hool oznámil, že v říjnu na konferenci Busworld Europe odhalí dva nové autobusy.  CX45E je plně elektrický dálkový autobus pro Severní Ameriku a Exqui.City 18 FC je 18 metrů dlouhý kloubový “tram bus” s pohonem na vodík.

Van Hool na letošní Busworld přinese celkem 18 nových autobusů, ale pouze dva nové modely budou bez emisí. CX45E je plně elektrický dálkový autobus určený pro trh Severní Ameriky. Společnost Van Hool si jako dodavatele baterií zvolila americkou firmu Proterra, která už v srpnu prohlásila, že své technologie nabízí i jiným výrobcům. Očekává se, že baterie od firmy Proterra budou mít kapacitu až 648 kilowatthodin a budou poskytovat dojezdovou vzdálenost více než 300 kilometrů. Tento elektrobus se má prodávat jako ideální řešení pro mnoho zákazníků provozujících pevné trasy, zejména v městském prostředí.

Autobusy s palivovými články jsou oficiálně představeny poprvé, přestože již mají nějakou historii. Autobusy byly objednány již v roce 2017, když francouzské město Pau objednalo osm kusů modelu Exqui.City 18 FC od společnosti Van Hool. Nyní bude model poháněný vodíkem oficiálně debutovat. Autobus H2 lze doplnit během deseti minut a má dojezd až 300 kilometrů. Kloubový autobus o délce 18 metrů pojme celkem 125 cestujících. Osm autobusů bude navíc prvním kompletním systémem BRT (Bus Rapid Transit).

Zdroj: electrive.com

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení