Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

V Gigafactory 3 se již testuje výroba Tesly Model 3

  |  Samuel Novotný  |  diskuze

Samotná výstavba Gigafactory 3 nám nechala ústa otevřené dokořán, ne že by proběhla dle časového plánu. Továrna byla totiž dokončena dříve, než by podle plánu měla být a vzhledem k tomu, že už se pomalu blíží její otevření, tak se již začíná pozvolna testovat její produkční linka.

Nedávno uniklé snímky z interiéru čínské Gigafactory 3 nám naznačují, že Tesla již nejspíše zahájila potřebné přípravy ke spuštění zkušebního provozu montážní linky a ke zkušební produkci čínské verze Tesly Model 3.

Tyto snímky z Gigafactory 3 sdílel na čínské platformě sociálních médií Weibo nadšenec do elektromobilů Battery King. Nejpozoruhodnější je, že nedávné úniky zahrnují obrázky dvou částečně postavených Modelů 3 na montážní lince. Není známo, jak přesně došlo k jejich tvorbě, ale v každém případě skutečnost, že Tesla již začíná zkušební montáže Modelu 3 ve své čínské Gigafactory 3 není nic menšího než neuvěřitelné.

K uvedení čínské Gigafactory 3 do ostrého provozu by mělo údajně dojít během září 2019. V červenci vydal Morgan Stanley pozitivní zprávu o společnosti Tesla, v níž uvedl, že web se sídlem v Šanghaji by mohl být online již v listopadu. Zcela překvapivě analytik Adam Jonas poznamenal, že na základě svého výzkumu Morgan Stanley očekává, že Gigafactory 3 vyrobí v roce 2020 přibližně 35 000 – 40 000 Modelů 3 , přičemž čínská Gigafactory prý v roce 2021 zvýší svůj výkon na 60 000 kusů ročně. To je pouze 673– 769 Modelů 3 týdně v roce 2020 a 1 150 Modelů 3 za týden v roce 2021.

Zdroj: teslarati.com

ŠTÍTKY:, , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení