Elektrickevozy.cz

Trendy: ankety Elektrickevozy.cz | koronavirus | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Trump: změna orientace GM na elektromobily nebude fungovat

  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek řekl, že rozhodnutí automobilky General Motors (GM) přesunout významnou část svého zaměření na elektromobily nebude fungovat. Nová obchodní dohoda pak společnosti zkomplikuje přesun aktivit do jiných zemí.

Vedení GM minulý rok oznámilo, že do roku 2023 uvede 20 nových elektrických vozidel, protože čelí rostoucím regulatorním požadavkům na automobily s nulovými lokálními emisemi v Číně a dalších částech světa.

Největší americký výrobce se stal cílem kritiky Washingtonu poté, co 26. listopadu ohlásil svoje plány na uzavření čtyř továren ve Spojených státech a zrušení až 15 tisíc pracovních míst v Severní Americe.

Trump v rozhovoru pro Fox News zpochybnil obchodní strategii šéfky GM Mary Barraové. „Úplně změnili model General Motors. Přešli na plně elektrické řešení. Plně elektrické řešení [však] nebude fungovat… je úžasné jej mít jako určité procento všech aut, ale jít do tohoto modelu, jako to dělá ona, to si myslím, že je chyba,“ řekl Trump. „Aby mi dva týdny před Vánocemi řekla, že zavře [továrny] v Ohiu a Michiganu – to je pro mě neakceptovatelné.“

Trump opakovaně prohlásil, že GM by mělo zvrátit své rozhodnutí zavřít továrnu v severovýchodním Ohiu, což je potenciálně zásadní oblast pro prezidentské volby v roce 2020. „Ohio tahle pracovní místa nahradí tak do dvou minut,“ řekl Trump. „Buď to rychle otevře ona, nebo tam přijde někdo jiný.“

Hodnota akcií GM ve čtvrtek spadla o 1,4 procenta.

V reakci na dotazy médií GM uvedlo, že svoje oznámení o rušení pracovních míst načasovalo tak, aby zaměstnanci mohli přejít na otevřené pracovní pozice v jiných továrnách.

Trump naznačil, že nová dohoda o volném obchodu s Mexikem a Kanadou společnosti „velice znepříjemní“ výrobu aut mimo Spojené státy.

Zdroj: Autoblog

ŠTÍTKY:, , , , , , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
  Přihlásit k odběru  
Upozornit na
Mobilní zobrazení