ElektrickéVozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | autonomní auto | počet elektromobilů v ČR

Toyota Yaris Hybrid – nový člen do rodiny hybridních vozů

  |  komentovat  |  autor: Luděk Srb

Nový Yaris Hybrid je důležitým krokem v rámci strategie Toyoty zavádět technologii plně hybridního pohonu do všech modelů Toyota prodávaných na evropském trhu.

Hybridní novinka od Toyoty umně spojuje chytré prostorové řešení s ovladatelností ve městě, tedy typické atributy modelu Yaris, s jedinečným požitkem z jízdy a hospodárností hybridního systému pohonu Hybrid Synergy Drive (HSD) od Toyoty.

Nová Toyota Yaris Hybrid představuje významný technický průlom v prostorovém uspořádání hybridního hnacího ústrojí. Všechny klíčové součásti pohonu HSD byly zmenšeny, přičemž palivová nádrž i akumulátory našly své místo pod zadními sedadly. Yaris Hybrid díky tomu nabízí zcela shodnou kabinu a zavazadelník (286 l) jako model se standardním pohonem.

Nepřehlédněte: náš redakční test automobilu Toyota Yaris Hybrid

Vysoce účinná hnací jednotka modelu Yaris Hybrid se systémovým výkonem 74 kW/100 k spojuje zážehový motor 55 kW a elektromotor, nabízí ideální vyvážení výkonu a spotřeby paliva/emisí CO2 ve třídě malých vozů a současně nabízí zákazníkům možnost často se pohybovat v režimu s nulovými emisemi NOx, pevných částic a CO2. Při testování hnacího ústrojí Hybrid Synergy Drive za reálných podmínek ve městě se ukázalo, že až 60 % trasy při dojíždění vůz překonává s vypnutým zážehovým motorem, a tedy i nulovými emisemi.

Nový Yaris Hybrid se bude vyrábět v závodu Valenciennes společnosti TMMF (Toyota Motor Manufacturing France). Model se na evropských trzích objeví v květnu 2012 a měl by si ukrojit 20 % objemu prodeje modelové řady Yaris.

Nový Yaris – nejchytřejší ze třídy!

První generace modelu Yaris byla uvedena na trh na konci roku 1999. O té doby se prodalo na celém světě více jak 5 milionů vozů značky Toyota s modelovým označením Yaris. Yaris byl vůbec prvním vozem značky Toyota, který byl navržen v Evropě a pro evropského zákazníka.

Nyní představuje Toyota novou generaci vozu Yaris na svých pobočkách. Na každé pobočce máte možnost otestovat Yaris s 1,0l, nebo 1,33l motorem (oba několikrát oceněné titulem Motor roku ve své třídě!). Vozy jsou osazeny i volitelnými pakety (panaromatická střecha, aut. klimatizace, apod…) Na testovací jízdu se registrujte telefonicky na jakékoliv pobočce Toyota Dolák.

Poslední generace vozu Toyota Yaris je první v segmentu s multimediální jednotkou Toyota Touch, která sdružuje parkovací kameru, palubní počítač, Bluetooth handsfree, audiosystém s podporou iPod/iPhone, 6,1″ dotykový display, vč. portu pro USB a možností zobrazování grafiky iTunes.

Samozřejmostí nové generace Yarise je již v základu plná bezpečnostní výbava, tedy ABS+EBD+BA a systémy kontroly trakce TRC a jízdní stability vozu VSC. Standardem je také 7 airbagů vč. kolenního řidiče. Nová generace modelu Yaris začíná stejně jako současná na 229.900,- Kč u verze Entry. Nejatraktivnějším modelem pak bude verze Active za 5.555,- Kč a měsíčními splátkami vč. pojištění za 5.555,- Kč.

zdroj: Toyota Dolák

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

Tesla Model 3 trhá rekordy. Vyrobeno bylo již 100 000 kusů

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Tesla údajně překročila historický milník u svého nejnovějšího „cenově dostupnějšího“ elektromobilu Model 3. Vyrobila již 100 000 kusů. Tip: Tesla…

ČEZ otevřel rychlonabíjecí stanici na pražské Průmyslové ulici

ČEZ otevřel rychlonabíjecí stanici na pražské Průmyslové ulici

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Díky spolupráci se Skupinou ČEZ dochází v současnosti ke zprovozňování veřejných rychlodobíjecích stanic ABB ve vybraných lokalitách po celé České…

Létající auto? Toyota připravuje dopravní prostředek budoucnosti

Létající auto? Toyota připravuje dopravní prostředek budoucnosti

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Toyota si nechala patentovat nový návrh létajícího automobilu – dronu, jehož kola mohou plnit funkci vrtulí. Automobil má mít…

Mobilní zobrazení