Elektrickevozy.cz

Trendy: hledáme redaktory | ankety Elektrickevozy.cz | elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | TOP 10 elektromobilů roku 2020

Tesly dostanou novou superschopnost. Samy se vyhnou výmolům

  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Elon Musk byl opět aktivní na Twitteru a tentokrát potvrdil, že některý z budoucích updatů přinese novou funkci, díky které bude Autopilot Tesly schopný rozpoznat výmoly na silnici a upozornit na ně ostatní řidiče.

TIP: Tesla ukázala, jak pracuje Autopilot a co vidí umělá inteligence

Stačí se zeptat Muska

Asi netřeba dlouho povídat o tom, jak vítaná by taková funkce byla. Nejde jen o nějaký diskomfort, kdy auto po projetí různě velkých děr na vozovce nadhodí celou svou posádku a v tom horším případě ještě dává pořádně zabrat páteři všech na otřes nepřipravených jedinců.

Zřejmě některý z řidičů už toho měl dost a odhodlal se zeptat přímo Elona Muska, který totiž leckdy na Twitteru ochotně odpovídá nebo se přitom i dozajisté inspiruje, možná jako v tomto případě. Ten nadvakrát potvrdil, že se takové funkce u Tesly zákazníci dočkají, zřejmě v některém z budoucích updatů.

Tesly si budou lépe pomáhat

A jak to bude fungovat? Tesly by si mohly vytvářet takzvané micro mapy se silnicí a vlastně se vším, co zde bude k opětovnému řešení. Řekněme, že přijedete k rozbitému semaforu nebo značce, tak se tato informace v neurální síti Autopilota dostane i do dalších vozů. Stejně tak když někdo objeví výmol, ostatní vozy by se mu měly dokázat automaticky vyhnout.

Aby to celé mohlo vůbec fungovat, je potřeba co největšího počtu aut na silnicích, aby se nestalo, že řidič nahlásí výmol v místě, kudy už znovu nikdo jiný neprojede. A hlavně to chce co nejvíce aut s Autopilotem, která budou získávat data z terénu. V tomto směru je Tesla napřed, když už po silnicích jezdí téměř milion jejích aut s Autopilotem.

zdroj: teslarati

ŠTÍTKY:, ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
S BRocco SiffrediRadovan Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Radovan
Radovan

Chudák Elon, v ČR bude muset naučit Tesly létat, kolik je tady výmolů bez ohledu na roční období….

Rocco Siffredi
Rocco Siffredi

Do Čech nepoužitelné. Zlatá PV3S, nebo T 815 8×8.

S B
S B

Myslel jsem si , že rozpoznání výmolů je jednodušší a tedy vpodstatě zvládnutou funkcí autopilota….a není….

Mobilní zobrazení