Elektrickevozy.cz

Trendy: elektromobilová revoluce v ČR | Tesla Model 3 | elektromobily nebo hybridy? | TOP 10 elektromobilů pro rok 2020

Tesla zvažuje stavbu gigatovárny v Texasu

  |  Martin Skořepa  |  1 komentář

Elon Musk zveřejnil na svém twitterovém profilu jednoduchý příspěvek “Giga Texas?”, takže to vypadá, že Tesla zvažuje další místo pro stavbu nové Gigafactory.

NÁZOR: Automobilky (ne)chtějí vyrábět nadčasové automobily jako Tesla

Aktuálně najdeme hned několik gigatováren Tesly – Gigafactory, či dnes už podle nového názvosloví jen Giga + název města, kde továrna stojí nebo teprve vyroste.

Jaké to jsou? Giga Nevada (dosud Gigafactory 1 v Nevadě, největší továrna produkující baterie na světě), dále Giga New York (dosud Gigafactory 2 v Buffalu, kde se vyrábějí solární střechy a bateriové úložiště), Giga Shanghai (dosud Gigafactory 3 v Číně, klíčová, protože od roku 2020 začala produkovat elektromobily na největším automobilovém trhu), či chystanou Giga Berlin (dosud Gigafactory 4 u Berlína, která by měla vyrůst do konce roku 2021 a produkovat elektromobily pro Evropu).

Nově by mohla vyrůst gigatovárna v Texasu, jmenovala by se Giga Texas. Zatím je samozřejmě předběžné spekulovat o tom, co by ze Tesla vyráběla nebo kdy by taková stavba mohla vyrůst. Že by snad Elon Musk nevěděl, do čeho investovat peníze, když se americké technologické automobilce tak daří? Uvidíme.

ŠTÍTKY:, , , ,

Diskuze

Zásady komentářů: Vyjadřujte se k tématu a buďte ohleduplní k ostatním.
Komentáře považované za spam, komentáře výhradně propagační povahy nebo vulgární komentáře budou smazány.
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kerosin Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Kerosin
Kerosin

V TEXASU – no jednoznačně stát zaslíbený Cybertrucku. Sice s ním začnou ve Fremontu spolu se Semi, ale vzhledem k tomu jaký bude o Cybertruck zájem, tak si jistě svou továrnu zaslouží.

Mobilní zobrazení