ElektrickéVozy.cz

Tesla začíná vyrábět elektromobil Model 3, zatím jen beta prototypy

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Americká automobilka rozjíždí první fázi výroby očekávaného cenově dostupného elektromobilu Tesla Model 3, který by měl být k dispozici pro první majitele ještě před koncem letošního roku.

Tip: Tesla Model 3 má mít HUD displej dříve používaný u bojových letadel

Na tuhle zprávu jistě mnozí čekali, nicméně stále jde jen o první vlaštovku – automobilka totiž zatím rozjela jen výrobu „beta prototypů“, u kterých se teprve budou vychytávat různé mouchy a nedodělky.

Společnost sice nezveřejnila, kolik beta prototypů elektromobilu Tesla Model 3 vyrábí, nicméně u posledního vozidla – Modelu X, to bylo podle zakladatele a šéfa Elona Muska více než 100 kusů.

Tesla bude používat prototypy k testování Modelu 3 a hlavně také pro vyzkoušení samotného výrobního procesu. Pokud má automobilka dodržet původní plán, bude muset případné problémy rychle vyřešit, aby stihla předvýrobu v červenci.

Už dříve jsme se dozvěděli, že v ideálním případě vyrobí Tesla zřejmě jen kolem 80 tisíc kusů vozidel v roce 2017, přičemž od příštího roku by mělo dojít na skutečnou velkovýrobu a uspokojení velké části předobjednávek.

Zmíněný „beta prototyp“ cenově dostupného elektromobilu Tesla Model 3, který by měl stát od zhruba 35 000 dolarů (tedy v přepočtu kolem 900 000 korun), prý bude téměř totožný s produkční verzí, kterou dostanou zákazníci.

zdroj: Electrek

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

Je čištění vody klíčem k ekologičtějším elektromobilům?

11. 3. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Elektromobily nejsou zase tak ekologické, jak by se na první pohled mohlo zdát. A nulové emise jsou mýtus. Ano, samozřejmě,…

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

Opel: v roce 2020 uvedeme plně elektrickou Corsu

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller oznámil, že příští generace Opelu (Vauxhallu) Corsa bude od roku 2019 vyráběn výhradně ve španělské…

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

Design elektrických vozů Volkswagen: inspirováno Applem

16. 2. 2018  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Šéf designu společnosti Volkswagen Klaus Bischoff řekl, že při navrhování svých budoucích elektromobilů se automobilka inspiruje přístupem Applu. Podle Bischoffa je…

Mobilní zobrazení