ElektrickéVozy.cz

Tesla začíná vyrábět elektromobil Model 3, zatím jen beta prototypy

  |  komentovat  |  autor:

Americká automobilka rozjíždí první fázi výroby očekávaného cenově dostupného elektromobilu Tesla Model 3, který by měl být k dispozici pro první majitele ještě před koncem letošního roku.

Tip: Tesla Model 3 má mít HUD displej dříve používaný u bojových letadel

Na tuhle zprávu jistě mnozí čekali, nicméně stále jde jen o první vlaštovku – automobilka totiž zatím rozjela jen výrobu „beta prototypů“, u kterých se teprve budou vychytávat různé mouchy a nedodělky.

Společnost sice nezveřejnila, kolik beta prototypů elektromobilu Tesla Model 3 vyrábí, nicméně u posledního vozidla – Modelu X, to bylo podle zakladatele a šéfa Elona Muska více než 100 kusů.

Tesla bude používat prototypy k testování Modelu 3 a hlavně také pro vyzkoušení samotného výrobního procesu. Pokud má automobilka dodržet původní plán, bude muset případné problémy rychle vyřešit, aby stihla předvýrobu v červenci.

Už dříve jsme se dozvěděli, že v ideálním případě vyrobí Tesla zřejmě jen kolem 80 tisíc kusů vozidel v roce 2017, přičemž od příštího roku by mělo dojít na skutečnou velkovýrobu a uspokojení velké části předobjednávek.

Zmíněný „beta prototyp“ cenově dostupného elektromobilu Tesla Model 3, který by měl stát od zhruba 35 000 dolarů (tedy v přepočtu kolem 900 000 korun), prý bude téměř totožný s produkční verzí, kterou dostanou zákazníci.

zdroj: Electrek

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

Test: Toyota Prius Plug-in Hybrid (2017) je králem všech hybridů

2. 10. 2017  |    |  2 komentáře

Prius zůstává ikonickým a tak trochu futuristickým vozem i v roce 2017, tedy 20 let od prvního sériově vyráběného hybridního…

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

Wozniak: příští velká věc přijde od Tesly, ne od Applu

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak by o inovacích mohl něco vědět. A něco by mohl vědět také o inovátorech. Nedávno se…

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

Richard Hammond boural jedním z nejdražších elektromobilů

3. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Richard Hammond je v partě současných moderátorů pořadu The Grand Tour (a bývalých moderátorů Top Gearu) považován za „toho třetího“. Je…

Mobilní zobrazení