ElektrickéVozy.cz

Tesla začíná vyrábět elektromobil Model 3, zatím jen beta prototypy

  |  komentovat  |  autor:

Americká automobilka rozjíždí první fázi výroby očekávaného cenově dostupného elektromobilu Tesla Model 3, který by měl být k dispozici pro první majitele ještě před koncem letošního roku.

Tip: Tesla Model 3 má mít HUD displej dříve používaný u bojových letadel

Na tuhle zprávu jistě mnozí čekali, nicméně stále jde jen o první vlaštovku – automobilka totiž zatím rozjela jen výrobu „beta prototypů“, u kterých se teprve budou vychytávat různé mouchy a nedodělky.

Společnost sice nezveřejnila, kolik beta prototypů elektromobilu Tesla Model 3 vyrábí, nicméně u posledního vozidla – Modelu X, to bylo podle zakladatele a šéfa Elona Muska více než 100 kusů.

Tesla bude používat prototypy k testování Modelu 3 a hlavně také pro vyzkoušení samotného výrobního procesu. Pokud má automobilka dodržet původní plán, bude muset případné problémy rychle vyřešit, aby stihla předvýrobu v červenci.

Už dříve jsme se dozvěděli, že v ideálním případě vyrobí Tesla zřejmě jen kolem 80 tisíc kusů vozidel v roce 2017, přičemž od příštího roku by mělo dojít na skutečnou velkovýrobu a uspokojení velké části předobjednávek.

Zmíněný „beta prototyp“ cenově dostupného elektromobilu Tesla Model 3, který by měl stát od zhruba 35 000 dolarů (tedy v přepočtu kolem 900 000 korun), prý bude téměř totožný s produkční verzí, kterou dostanou zákazníci.

zdroj: Electrek

ČLÁNKY:, , , ,
Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

Test: Toyota Yaris Hybrid 2017 je až nečekaně moderní a chytrá

7. 8. 2017  |    |  diskuze (0)

Nejlevnější hybridní auto od Toyoty není jen do počtu, ba naopak. Za necelých 400 tisíc korun získáte až nečekaně moderní…

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

Faraday Future zajel rekord v extrémním závodě Pikes Peak

12. 7. 2017  |    |  diskuze (0)

Elektromobil Faraday Future FF 91 zvládl jeden z nejtěžších závodů na světě – stoupání na horu Pikes Peak v americkém Coloradu…

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

Plně elektrické SUV Hyundai má stát do milionu

23. 6. 2017  |    |  diskuze (1)

Společnost Hyundai se nechala slyšet, že urychlila svůj plán na uvedení prvního plně elektrického SUV s dlouhým dojezdem, byť není jasné,…

Mobilní zobrazení